Rób zapas, ceny polskich produktów do góry

Rób zapas, ceny polskich produktów do góry.

 

Dzisiaj wydarzyła się niesamowita rzecz która będzie miała przełożenie na ceny Polskich produktów na terenie Europy oraz Polskich firm transportowych.

Dzisiaj  przy sprzeciwie tylko Polski, Litwy, Węgier i Łotwy, państwa Unii Europejskie uzgodniły stanowisko w sprawie pracowników delegowanych.

Całym problemem były warunki zatrudniania pracowników wysyłanych przez polskie firmy na zagraniczne kontrakty, np. do Francji czy do innych krajów w Unii Europejskiej. W Luksemburgu w trakcie posiedzenia Rady Unii Europejskiej usiłowano znaleźć kompromis w tej kwestii. Polska, zabiegała o wyłączenie spod dyrektywy sektora transportu.

Ostatecznie jednak, mimo sprzeciwu czterech krajów: Polski, Węgier, Litwy oraz Łotwy, przyjęte zostało stanowisko.

Jednym słowem firmy Polskie transportowe będą musiały podnieść wypłaty kierowcom co przełoży się na ceny Polskich Produktów w Polskich sklepach w Europie. Także firmy budowlane stracą zlecenia w Unii Europejskiej.

 

Obecnie było tak

Polacy mające firmy transportowe zatrudniali Ukrainców w transporcie. Spedytor we Francji , NIemiec lub Belgii płacił mniej Polskiej firmie transportowej niż firmie z Francji, Belgii czy Niemiec. Właściciel Polskiej firmy zatrudniał ukraińców lub Polaków płacąc i pensję mniejszą niż w Europie ale dzieki temu oni mieli pracę gdyż mógł dostać zlecenie z firm logistycznych. Teraz to się skończy i Polskie firmy transportowe będą zamykany. Stracą wszyscy spedytorzy firmy transportowe i pracownicy którzy zostaną zwolnieni. Pracę dostaną Francuzi i Niemcy, Belgowie, bo nikomu już nie będzie się opłacać korzystać z Polskiej firmy Transportowej – firmy transportowe  z Polski przestaną być konkurencyjne, bo wszyscy będą musieli zapłacić pracownikom jednakowe stawki. Można powiedzieć więcej mała firma transportowa zwolni pracownika i właściciel sam będzie musiał jeździć ale nie ma szans już na rozwój z dużą firmą zachodnią.

Oto Unia Europejska która niszczy zdrową konkurencje , niestety Polska musi płacić wpłatę do Brukseli za członkostwo nawet jeśli dojdzie do zamknięcia Polskich firm. Polacy mają być w Polsce pracownikami wielkich firm zachodnich a nie pracodawcami. Ten przywilej zarezerwowany jest dla wielkich firm w państwach założycielskich Unii.

Rozkwit Polskich rodzinnych firm przez Polaków albo dobija Rząd w Warszawie wysokim ZUSEM albo Bruksela. Niestety ta ostatnia żąda wpłat do budżetu Unii a czy firmy w Polsce upadają czy też nie, płacić musisz. UE to jest sprytnie zorganizowana grupa 4 założycielskich krajów aby czerpać z zyski z taniej siły roboczej w krajach Europy wschodniej a jeśli zaczynają podnosić głowę i ich firmy zaczynają się rozwijać w Europie cóż – sam widzisz jak szybko działają.

Ale że Polak Donad Tusk nie stanał po stronie Polskich firm – wstyd.

/Źródło:wprost/Rm FM

 

24 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polska

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*