Jak przedłużyć termin dostarczenia deklaracji podatkowej.

Jak przedłużyć termin dostarczenia deklaracji podatkowej w Niemczech

Planowany terminem dostarczenia deklaracji podatkowej zbliża się wielkimi krokami. Wyznaczony jest on bowiem na 31 maja. Dotyczy to jednak tylko tych podatników, którzy są zobowiązani do złożenia oświadczenia.

O tym, kto musi ujawnić swoje dochody i wydatki do urzędu skarbowego, jest regulowane przez art. 46 ustawy o podatku dochodowym. Należą do nich osoby prowadzące działalność na własny rachunek, handlowcy oraz pracownicy, które jednocześnie otrzymywały wynagrodzenie od kilku pracodawców.

Pozostałe osoby mają czas do czterech lat. Oznacza to, że ​​nadal można dostarczyć później dobrowolne zeznania podatkowego za 2013 r. do 31 grudnia, 2017 r.

Jak można przedłużyć ten termin?

Jeśli podatnicy nie są w stanie dotrzymać tego terminu, powinni wystąpić o jego przedłużenie. „W tym celu należy wysłać list pocztą lub faksem,” mówi Isabel Klocke ze Stowarzyszenia Podatników.

Przedłużenie terminu e-mailem jest możliwe tylko wtedy, gdy Finanzamt tak naprawdę oferuje taką możliwość. Klocke radzi również, żeby nie dzwonić do urzędu podatkowego. Jako dowód pisemna notatka jest zawsze lepsza. Listę lub faks można umieścić łatwiej w swoich plikach. „Wtedy nie ma żadnych problemów później”, mówi.

Powody do przedłużenia terminu są następujące:

choroba

wysokie obciążenia

brakujące dokumenty

Ważne: W aplikacji należy określić dokładną datę, do której ma zostać złożona deklaracja podatkowa.

Należy również zanotować swój numer identyfikacji podatkowej oraz pełne imię, nazwisko i adres,” radzi Klocke. Te informacje są dostępne dla konsumentów w ramach starych ocen podatkowych.

Jeśli doradca podatkowy pomaga w deklaracji podatkowej, nie trzeba nawet prosić o przedłużenie. Wystarczy przedłożyć oświadczenie najpóźniej do dnia 31 grudnia 2017 r.

Klaudia S.

22 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Benefity i ekonomia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*