Premier Bawarii, nakazał zawieszenie krzyży we wszystkich budynkach państwowych

Premier Bawarii, nakazał zawieszenie krzyży we wszystkich budynkach państwowych


Premier Bawarii, Markus Söder, nakazał zawieszenie krzyży we wszystkich budynkach państwowych w południowym państwie niemieckim. Nazwał ten ruch „wyznaniem bawarskiej tożsamości”.

Nowo zaprzysiężony premier Bawarii odznaczył chrześcijańską tożsamość w budynkach publicznych państwa jako jeden z pierwszych swoich urzędów.

Markus Söder, z Chrześcijańskiej Unii Społecznej (CSU), konserwatywna siostrzana partia Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Angeli Merkel (CDU), we wtorek ogłosił, że od 1 czerwca w każdym budynku publicznym będzie wisiał krzyż.

Söder twierdził, że dyrektywa nie była naruszeniem konstytucyjnych zasad dotyczących neutralności religijnej, ponieważ była symbolem „tożsamości bawarskiej”, a nie religią. Bawaria pozostaje większości chrześcijańskim państwem i jednym z najbardziej katolickich regionów w kraju.

Dyrektywa Södera odnosi się tylko do budynków władz państwowych w Bawarii – a nie do lokalnych budynków lub budynków federalnych, nad którymi jego władza nie ma autorytetu – choć ma zastosowanie do wszystkich klas szkolnych i sądów. Christian Lindner, szef neoliberalnej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP), również napisał na Twitterze swoją dezaprobatę, mówiąc: „Sposób, w jaki Markus Söder i CSU nieustannie wyzyskują religie dla swojej polityki partyjnej, przypomina jeden z (tureckiego prezydenta Recepa) Erdogana. Konstytucja nie ma religii! ”

Tymczasem eksperci prawni kłócili się w mediach o tym, czy dekret rządu Bawarii stanowi naruszenie niemieckiej ustawy o neutralności. Thomas Schüller, katolicki teolog z Münster University, nazwał decyzję „granicą, ponieważ … państwo ma przedstawiać się jako neutralne w swoim światopoglądzie”.

Heinrich Bedford-Strohm, przewodniczący rady niemieckiej protestanckiej federacji kościelnej, EKD, przyjął zamówienie Södera – choć z pewnymi zastrzeżeniami.
Ci, którzy zawieszają krzyż, również muszą poważnie potraktować jego przesłanie, powiedział do bawarskiej publicznej stacji telewizyjnej BR. „To oznacza ludzką godność, oznacza miłość, oznacza ludzkość” – powiedział. Syn Boży, dodał, był torturowany na śmierć na krzyżu. „Jeśli traktujemy to poważnie, stajemy po stronie tych, którzy są bezbronni”, powiedział.

 Jaka jest różnica między Katolikami a Protestantami czyli Chrześcijanami biblijnymi.

Katolicy wierzą z katechizm i że sakramentami sobie zapracują na niebo, chrześcijanie biblijni że Jezus już zgładził grzech jesteś już święty , wystarczy się ochrzcić i wierzyć. Za dobre życie z Jezusem dostaniesz ponowne życie w 1000 letnim królestwie jak obiecuje Jezus w NT. Dlatego USA, Anglia, Kanada , Australia opiera chrześcijaństwo na biblii i ma błogosławieństwo Boże, Polska, Argentyna, Brazylia na Katolicyzmie i bieda w tych krajach, korupcja.

Oto fajne nauczania pastora z USA bardzo popularny na Facebook ma aż 500 000 polubień jak Jezus siedzi na krześle i zaprasza katolika i protestanta. Katolik musi iść jeszcze do spowiedzi i brać sakramenty, protestant siada z Jezusem bo Bóg już ciebie oczyścił dlatego jest Bogiem. Warto przy okazji przeczytać w kóncu ze zrozumienie Nowy Testament bo po śmierci nie bedzie czyścica jak uczy ciebie ksiądz — ale zostaną otwarte dwie księgi życia i uczynków. Z ksiegi uczynków nie dostaniesz życia.

Katarzyna W

 

25 kwietnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*