Pracownik szpitala zabil 100 osób, Oldenburg

Pracownik szpitala zabil 100 osób, Oldenburg

 

Prokuratorzy twierdzą, że co najmniej 36 pacjentów zginęło w szpitalu w Oldenburgu, w którym pracował, a około 64 w klinice w pobliskim Delmenhorst.

„Przez cztery lata walczyliśmy o tę próbę i oczekujemy, że Hoegel zostanie skazany za 100 zabójstw „- powiedział Christian Marbach, przedstawiciel krewnych pacjentów. „Chodzi o to, aby Hoegel pozostawał w areszcie tak długo, jak to możliwe.”

Proces ma trwać do maja.

Policja oświadczyła, że ​​gdyby lokalni urzędnicy służby zdrowia nie zawahali się, by powiadomić władze, Hoegel mógł zostać wcześniej zatrzymany.
Była pielęgniarka, która odbyła karę dożywocia za morderstwo, została poddana próbie we wtorek pod zarzutem zabicia kolejnych 100 pacjentów w dwóch szpitalach w Niemczech.

Niels Hoegel, lat 41, powiedział sądowi w północno-zachodnim mieście Oldenburg, że zarzuty przeciwko niemu są w dużej mierze trafne, podała agencja informacyjna dpa.

Proces rozpoczął się minutą ciszy dla pacjentów.

Władze prowadzą sprawy karne przeciwko byłym pracownikom dwóch placówek medycznych. Hegel został skazany w 2015 roku za  dwa morderstwa i dwie próby zabójstwa. Podczas tej próby powiedział, że celowo spowodował kryzysy sercowe u około 90 pacjentów w Delmenhorst, ponieważ cieszył się uczuciem, że jest w stanie je reanimować.

Później powiedział śledczym, że zabija również pacjentów w Oldenburgu.

Władze następnie zbadały setki zgonów, ekshumując ciała byłych pacjentów.

Sąd stanowy w Oldenburgu przeprowadza proces w sali sądowej utworzonej w centrum konferencyjnym, miejscu wybranym w celu przyjęcia dużej liczby współpowodów i interesu publicznego w postępowaniu.

Picture, ZEN

Katarzyna W.

 

31 października 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*