Pracodawca musi zapłacić za czas dojazdu do pracy. Sąd Niemiecki.

Pracodawca musi zapłacić za czas dojazd do pracy. Sad Niemiecki

 

 

Niemiecki sąd uznał że pracowdca musi zapłacić pracowników za dojazd do pracy także.

Niespodoba sie to chyba Rządowi w Polsce którzy robi wszystko aby tylko Polacy w Polsce nie zarabiali na dużo.

Gdy Rządziła Platorma zarobki były niskie, chwalił sie PIS że podniesie minął 3 rok Rządów Kaczyńskiego i Morawieckiego i zarobki tragiczne a Polska ponad 10 lat w Unii Europejskiej, nikt nie chce ustalić minimum 5 euro na godzine w złotówkach  choć w krajach UE juz ponad 8 euro na godzine. Dojenie Polskiego pracownika trwa i za PO i za PIS.

Sąd Niemiecki idzie dalej.

Pracodawcy muszą zapłacić za czas podróży w pracy, zasady niemieckiego sądu

Jeśli podróżujesz z powodów zawodowych, musisz uzyskać wynagrodzenie za czas podróży, np. za godziny pracy – jednak sam musisz zapłacić za dojazdy, uznał rządzony Federalny Sąd Pracy.

Zgodnie z orzeczeniem wydanym w tym tygodniu przez Federalny Sąd Pracy (BAG), pracownicy, którzy pracują w terenie lub często muszą wyjechać za granicę, mogą w przyszłości żądać dodatkowej zapłaty od swojego pracodawcy, poinformował w środę Frankfurter Allgemeine Zeitung.

„Jeśli pracodawca tymczasowo wysyła pracownika za granicę, wyjazdy do i z miejsca pracy są dokonywane wyłącznie w interesie pracodawcy i dlatego muszą być wynagradzane jak praca” – powiedzieli sędziowie z Erfurtu.

Decyzja została podjęta na podstawie sprawy skierowanej do sądu przez pracownika technicznego z Nadrenii-Palatynatu, którego szef wysłał go do Chin w celu wykonania tej pracy.

Ekspert budowlany, który odwiedzał plac budowy w imieniu swojej pracy, potrzebował czterech dni na lot powrotny. Jednak jego pracodawca chciał zapłacić mu tylko za osiem godzin dziennie, a nie za dodatkowe 37 godzin, o które prosił.

Katarzyna M

 

4 listopada 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*