Pozbywaj sie. Huawei traci Androida, Google Play Store, aplikacji Gmail

Huawei traci dostęp do licencji na Androida, Play Store gmail. – nie kupuj tego telefonu

 

Amerykański Departament Handlu tymczasowo przedłuzyl handel z Huawei, aby pomóc firmie w obsłudze klientów bez żadnych zakłóceń i pozwolić firmie przygotować się na trudne czasy.

Firma ma licencje tylko do 19 sierpnia 2019 roku, aby pomóc Huawei w dalszym ciągu obsługiwać klientów. . Podwyższenie tymczasowej licencji oznacza, że ​​Huawei będzie mógł współpracować z Google, Intelem, Qualcomm i innymi firmami ale tylko tymczasowo.

Niespodziewanie firma Google wstrzymała swoją działalność z Huawei, jednym z wiodących producentów telefonów komórkowych na świecie, ze skutkiem natychmiastowym. Zatrzymane strumienie biznesowe obejmują wszystko związane z transferem sprzętu i oprogramowania z wyjątkiem otwartych źródeł.

„Huawei Technologies Co Ltd natychmiast straci dostęp do aktualizacji systemu operacyjnego Android, a następna wersja smartfonów poza Chinami straci również dostęp do popularnych aplikacji i usług, w tym Google Play Store i aplikacji Gmail”,

W miniony czwartek administracja Trumpa dodała Huawei do swojej czarnej listy handlowej i dlatego Huawei będzie bardzo trudno prowadzić interesy z firmami amerykańskimi. Google jest jedną z amerykańskich firm z największą liczbą konsumentów na świecie, wykorzystującą otwarty system operacyjny Android.

Ten ruch sprawi, że użytkownicy smartfonów Huawei staną w zawieszeniu, nie będą mogli uzyskać żadnych nowych aktualizacji Androida, poprawek bezpieczeństwa, a nawet stracą dostęp do Google Play Store, co stanowi ogromną część współpracy z telefonem z Androidem. Lista smartfonów obejmuje niedawno wprowadzone na rynek wysokiej klasy flagowe produkty Huawei, w tym P30, P30 Pro, Mate 20 Pro, a lista jest kontynuowana.

Huawei, w ostatnim kwartale 2019 roku, wysłał ponad 59 milionów smartfonów, co sprawia, że ​​ogromna ilość urządzeń jest obsługiwana przez system operacyjny Android. Źródło wspomina, że ​​Google został zmuszony do zerwania więzi z Huawei w wyniku czarnej listy handlowej Huawei w USA. W przeciwnym razie Huawei miał stać się największym sprzedawcą urządzeń z systemem Android na świecie, pokonując Samsunga i innych chińskich producentów smartfonów z dobrym marginesem.

Huawei będzie nadal mieć tylko dostęp do licencjonowanej wersji open source systemu operacyjnego Android.

W sumie nie warto kupować nowego a stary telefon  czas się pozbywać.

21 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*