Pożar wieżowca w Dusseldorfie i zagrożenie dla mieszkańców

Pożar wieżowca w Dusseldorfie,  i zagrożenie dla mieszkańców

 

Czarne i śmierdzące chmury dymu unosiły się nad Düsseldorfem. Pożar, który wybuchł na 12. piętrze budynku dawnej Commerzbanku na Kasernenstraße sparaliżował w środę rano o godzinie 11 miasto Düsseldorf.

Wieżowiec nie jest obecnie zamieszkiwany z uwagi na to, że jest przebudowywany, w związku z czym robotnicy mogli zostać poszkodowani. Początkowo było niejasne jaka jest przyczyna pożaru.

Prawdopodobne jest jednak, że podczas prac spawalniczych systemu wentylacji, materiał izolacyjny mógł spowodować pożar, powiedział rzecznik brygady straży pożarnej.

Straż pożarna natychmiast przybyła na miejsce z wozami ratunkowymi i pojazdami ratowniczymi, a policja zablokowała wszystkie drogi dojazdowe.

Ze względu na to, że gaśnice drabinkowe nie były wystarczające do walki z ogniem na tej wysokości, straż pożarna musiała wykorzystać zaawansowane techniki, aby dostać się do miejsca, w którym zaczął się rozprzestrzeniać się ogień.

Przechodnie, którzy chodzili obok pobliskiego Bürgersteige, odczuwali smród dymu również na Königsallee i na starym mieście.

Ogień został wyzwolony w ciągu 15 minut. Konieczne było zablokowanie pobliskich ulic. Policja poprosiła o obejście tego obszaru w znacznym stopniu.

Straż pożarna zaleciła mieszkańcom, aby na pewien czas zamknęli okna z uwagi na potencjalne niebezpieczeństwo.

Klaudia S.

 

4 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Dusseldorf

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*