Ponad 450 gwałtów na chłopcach i dziewczętach . Kamping w Nadrenii

Ponad 450 gwałtów na chłopcach i dziewczętach . Kamping w Nadrenii

 

Dwóch mężczyzn zostało uwięzionych za dziesięciolecia wykorzystywania dzieci na niemieckim kempingu.

Ponad 450 ataków, w większości gwałtów, przeprowadzono na chłopców i dziewczynki w wieku od 3 do 14 lat

Andreas V zakrywa twarz przed sądem okręgowym w Detmold w Niemczech.

Dwóch mężczyzn, którzy przez ponad 20 lat uwięzili i wykorzystali setki dzieci na kempingu w Niemczech, zostali skazani przez sędziego, który powiedział, że „zagubiła się w słowach” z powodu ciężkości ich zbrodni.

Rodziny ofiar  mają nadzieję, że napastnicy spędzą lata za kratkami.

Sądownictwo, policja, służby młodzieżowe i politycy znaleźli się pod ostrzałem podczas 10-tygodniowego procesu ze względu na ich powolność działania, pomimo podejrzeń co do mężczyzn wyrażanych przez dzieci i ich rodziców przed laty.

Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia, w którym doszło do znęcania się, przyznał, że władze ” na wpół zasnęły” w związku ze zwalczaniem wykorzystywania dzieci i obiecał, zająć się tym problemem.

Andreas V, 56 lat i Mario S, 33 lata, których pełne nazwiska nie zostały ujawnione zgodnie z prawem niemieckim, spędzą odpowiednio 13 i 12 lat w więzieniu, po czym nastąpi okres tymczasowego aresztowania – kara zarezerwowana dla najpoważniejszych przestępców ze względu na ryzyko, jakie stanowią dla bezpieczeństwa publicznego.

Mężczyźni zostali oskarżeni o ponad 450 przypadków wykorzystywania, najczęściej gwałtów, wobec 32 chłopców i dziewcząt w latach 1998–2018.

Ich ofiary miały od 3 do 14 lat. Niektóre dzieci spędzały wakacje w obozie w Lügde w pobliżu Hameln w północnych Niemczech gdzie mężczyzni zwabili dzieci do swojej karawany.

Niektórym dzieciom obiecano laptopy i inne prezenty, takie jak sesje jeździeckie, jeśli się spełnią.ich zachcianki. Mężczyźni filmowali swoje ataki, a tysiące godzin materiału zatrzymanego przez policję stanowiły centralną część dowodów przeciwko nim.

Śledczy powiedzieli, że wierzą, że ponad 1000 dzieci mogło być ofiarami mężczyzn, ale ze względu na typowe przybycie i wyjazd z kempingu kontakt z wieloma rodzinami był prawie niemożliwy. 

Trzydziestu trzech świadków, w tym 16 ofiar i 12 krewnych, złożyło zeznania na rozprawie w Detmold, z których wiele miało miejsce za zamkniętymi drzwiami w celu ochrony tożsamości.

Magazyn Spiegel podkreślił niedawno serię skandali w katolickich  szkołach z internatem. W Nadrenii Północnej-Westfalii, najbardziej zaludnionym częsci kraju, z 40 000 silnych sił policyjnych są tylko 104 stanowiska zajmujące się przeciwdziałaniem wykorzystywaniu dzieci.

W ubiegłym roku przeprowadzono 2500 dochodzeń w sprawie wykorzystywania dzieci w tym stanie. W czerwcu policja posiadała 557  nakazów przeszukania nieruchomości w związku ze sprawami dotyczącymi filmów przedstawiających niegodziwe traktowanie dzieci.

Agnieszka W

 

10 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*