Polski Rząd uratował Polskie dzieci, nie jadą do Belgii

Polski Rząd uratował Polskie dzieci, nie jadą do Belgii

 

Dramat zakończony szczęśliwie.

Po apelacji Sąd Okręgowy w Poznaniu podjął decyzję ze 2 dzieci małżeństwa Polki i Belga pozostaną przy matce w Polsce.

Sąd Okręgowy zatrzymał dzieci w Polsce i zmienił  decyzję Sądu Rejonowego w Poznaniu. Przypomnijmy w  listopadzie 2016 r. nakazał wydać dzieci  mające 7 i 8 lat ich ojcu, obywatelowi Belgii.

Z informacji prokuratury wynika, że matka wyjechała z dziećmi z Belgii po rozwodzie z ich ojcem. Mężczyzna, w trybie tzw. Konwencji haskiej, złożył wniosek o wydanie mu dzieci, zarzucając byłej żonie ich uprowadzenie. Powołał się na wyroki sądów belgijskich, które zdecydowały, że rodzice mają sprawować nad dziećmi przemienną opiekę.

Matka wskazywała, że nie uprowadziła dzieci ale przyjechała do Polski w czasie gdy przysługiwało jej prawo do opieki . ponadto dzieci sprzeciwiają się wyjazdowi do Belgii do ojca.

Kierując się dobrem dzieci, 2 listopada 2016 roku Sąd Rejonowy Poznań Stare MIasto nakazał oddanie dzieci ojcu do Belgii. W dniu 18 listopada ponownie nakazał wydanie dzieci ojcu stwierdzając wykonalność tej decyzji. Jednak obydwa orzeczenia zaskarżyła prokuratura.

9 czerwca 2017. Sąd Okręgowy w Poznaniu wstrzymał wykonanie postanowienia nakazującego wydanie dzieci, a 20 czerwca oddalił wniosek obywatela Belgii o wydanie mu dzieci.

Widać że za Rządów Prawa i Sprawiedliwości wreszcie Sądy Apelacyjne w Polsce zaczynają chronić Polskie rodziny i stają po stronie Polskich matek. Aż dziw bierze kto pracuje w Sądzie Rejonowym, który nakazał oddać dzieci. Widać już wyraźnie, że Polacy mają szanse wygrać batalię o swoje dzieci w Unii Europejskiej.

Jeśli więc grozi ci utrata dzieci w kraju w Europie , wracaj do Polski Sądy staną po twojej stronie.

photo/tvp

Barbara S

24 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polska

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*