Policja ochrania ośrodki opieki w Lipsku gdyż podają żelatynowe misie.

Policja ochrania ośrodki opieki w Lipsku gdyż podają żelatynowe misie.

 

Dwa ośrodki opieki dziennej w Lipsku odmówiły usuwania wieprzowiny z menu po tym, jak plany wywołały ogólnokrajową debatę.

Informacja ta skłoniła policję do patrolowania poza ośrodkami w celu ochrony przed „możliwymi zagrożeniami”.

Plany zaprzestania podawania dzieciom produktów zawierających wieprzowinę lub żelatynę, takich jak gumowate niedźwiedzie w dwóch ośrodkach opieki dziennej we wschodnioniemieckim Lipsku, wywołały falę krytyki online i we wtorek trafiły na pierwsze strony gazet w całym kraju.

„Z szacunku dla zmieniającego się świata,  przekąski bez wieprzowiny będą zamawiane i serwowane od 15 lipca”, czytamy w liście wysłanym do rodziców.

Odpowiedzi na te plany stały się tak gorące, że policja w Lipsku postanowiła zaparkować samochody patrolowe poza oboma ośrodkami opieki dziennej, aby chronić się przed „możliwymi zagrożeniami” – powiedział rzecznik prasowy agencji dpa.

Dyrektor obu ośrodków powiedział, że wstrzymują plany dotyczące nie podawania żelatynowych misiów dla dzieci na razie po oburzeniu.

„Cała sprawa nas przytłacza”, powiedział dyrektor ds. Opieki dziennej Wolfgang Schäfer.

Saksońska gałąź chrześcijańskich demokratów kanclerz określiła te plany jako „zakaz wieprzowiny” i stwierdziła, że ​​jest nie do przyjęcia.

Beatrix von Storch, parlamentarzystka z skrajnie prawicową alternatywą dla Niemiec, określiła ją jako „ujarzmienie kulturowe –  wyobraź sobie, że niemieckie dzieci w Rijadzie walczyły o swoje prawa i zmusiły większość społeczeństwa do zmiany diety”, powiedziała, odnosząc się do popularnej odmiany niemieckiej kiełbasy.

 

Od sznycla po kiełbaski i gumowate niedźwiedzie zawierające żelatynę, wiele klasycznych dań niemieckich zawiera części pobrane od świń.

W wielu troskach i szkołach dzieciom, które nie jedzą pewnych mięs z powodów religijnych, alergii lub innych ograniczeń żywieniowych, często oferuje się alternatywę.

Agnieszka W

 

 

27 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Kolonii

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*