Policja niemiecka bezradna w deportacji emigranta.

Policja niemiecka bezradna w deportacji emigranta.

 

Około 200 afrykańskich migrantów przebywających w schronisku dla uchodźców w małym miasteczku Ellwangen na południu Niemiec zmusiło policję do uwolnienia człowieka, który miał zostać deportowany do Konga.

23-letni mężczyzna został oswobodzony z kajdanek przez policję, która stwierdziła, że nie mają szans z dużą grupą uchodźców, podobno głównie z Afryki, grożącą użyciem przemocy wobec oficerów, którzy przybyli w trzech samochodach policyjnych.

Według lokalnych raportów nie było szans na wsparcie, ponieważ dotarcie innych jednostki policji zajęłoby kilka godzin. Duża grupa imigrantów podobno otoczyła samochody patrolowe i groziła policji. Następnie migranci wysłali na policję posłańca z ultimatum: jeśli w ciągu dwóch minut nie uwolnią kongijskiego obywatela, imigranci będą szturmować bramę. Policja postanowiła dać ochroniarzowi w ośrodku dla uchodźców klucz do uwolnienia tego człowieka.

Zastępca komendanta głównego Komendy Policji w Aalen, Bernhard Weber, powiedział niemieckiej gazecie Stuttgarter Zeitung:

„Mogę jedynie przekazać kolegom wyrazy szacunku za to, że utrzymywali zimną krew w tak agresywnej i wyjątkowej sytuacji.”

Dodał jednak

: „Jest również oczywistym, że prawu nie można zapobiec dzięki agresywnemu tłumowi. Prawo będzie egzekwowane i my się tym zajmiemy. Będziemy konsekwentnie realizować naszą misję „.

Kongijski obywatel ponoć przebywa w ukryciu

Katarzyna Cz

31 maja 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*