Polak zastrzelony przez policję Niemiecką. Brandenburgia

Polak zastrzelony przez policję Niemiecką. Brandenburgia

 

Polak podejrzany o zabicie swojej byłej dziewczyny został zastrzelony przez policję w Niemczech po tym, jak wyciągnął do nich broń podczas ucieczki

26-letni Paweł R. z Polski został zastrzelony w środę przez niemiecką policję

Podejrzewano, że zastrzelił 26-letnią Kristinę V, raz w głowę w Polsce i uciekł

Policja brandenburska powiedziała, że ​​zatrzymali podejrzanego w jego Mazdzie, a on wyciągnął broń

Policja brandenburska zatrzymała polski samochód mazde sedana, gdy w środę próbował dostać się do obwodnicy A10 wokół stolicy Niemiec. Gdy dwóch oficerów zbliżyło się do samochodu, podejrzany wycelował pistolet i odmówił wielu poleceń, aby odłożyć broń, powiedział rzecznik policji Torsten Herbst.

Władze niemieckie nie wymieniły nazwiska tego człowieka, ale polski prokurator Roman Witkowski powiedział, że był to Paweł R, mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego.

Wcześniej władze ostrzegły, że podejrzanego uważa się za uzbrojonego i niebezpiecznego..

Uważa się, że Paweł R. zastrzelił 26-letnią Ukrainkę Kristinę V., która pracowała w sklepie  w Gorzowie.

Obaj się znali i rzekomo zabił ją jednym strzałem w głowę, po czym uciekł przez granicę, powiedział prokurator Witkowski.

Jednak niemiecka gazeta Bild poinformowała, że ​​Paweł kilkakrotnie odwiedzał pralnię i miał obsesję na punkcie Kristiny.

Wstępna identyfikacja mężczyzny zastrzelonego w Niemczech potwierdza, że ​​jest on podejrzanym poszukiwanym przez polskie władze za zabójstwo w Gorzowie, powiedział Herbst. Tablice rejestracyjne samochodu pasowały do ​​tablic policyjnych w Polsce, które wydały biuletyn punktowy po domniemanej zbrodni w Gorzowie. Niemieccy prokuratorzy wkrótce przejmą śledztwo, co jest rutynowe w strzelaninach policyjnych.

photo facebook

Police said that the suspect did not put his pistol down when they approached his Mazda car. Pictured is the vehicle after the incident yesterday afternoon

Agnieszka W

 

13 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*