Polak pod wpływem amfetaminy dokonał kradzieży i uciekł. Saksonia

Polak pod wpływem amfetaminy dokonał kradzieży i uciekł. Saksonia

 

 

Mężczyzna pochodzący z Polski wyszedł ze sklepu ze sprzętem z niezapłaconymi szczypcami. Udało się go jednak zatrzymać, po czym jak się okazało był on pod wpływem narkotyków.

Kradzież obserwował menager sklepu, który chciał zatrzymać złodzieja. Polak jednak postawił opór. „Próbował uderzyć pracownika sklepu i w konsekwencji wymknął mu się”, poinformował federalny rzecznik policji.

Wkrótce potem inny pracownik sklepu pobiegł za mężczyzną. Podczas ucieczki złodziej pozbył się skradzionego sprzętu w żywopłocie, a także saszetki, w której były nagromadzone środki odurzające.

Po przyjeździe policji okazało się, że Polak odpowiadał już za kradzież oraz przestępstwa narkotykowe. Ponadto sąd okręgowy w Zittau (Żytawa w Saksonii), wydał wcześniej na niego nakaz aresztowania, ponieważ nie pojawił się on na rozprawie w sprawie podejrzenia poważnej kradzieży.

 

Szybki test na obecność narkotyków, wykazał w jego organizmie obecność amfetaminy. Funkcjonariusze policji w Zittau-Oberland aresztowali Polaka.

Śledztwo w sprawie kradzieży sprzętu ze sklepu przejęła policja w Görlitz.

Klaudia S.

 

19 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*