Polak skazany za wybuch pieca w kamienicy. Saksonia

Polak skazany za wybuch pieca w kamienicy Saksonia

 

Polak chciał ogrzać mieszkanie dla swojej rodziny, ale doprowadził do poważnego wybuchu, a następnie pożaru w kamienicy, w wyniku którego zmarł jego syn. Teraz usłyszał wyrok w sądzie w Saksonii.

Kiedy Tomasz S. (43) zapalił piec z propanem, wszystko eksplodowało. Teraz mężczyzna został skazany przez sąd rejonowy Görlitz w Saksonii na 15 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Oskarżony pochodzący z Polski mieszkał wraz z rodziną w Goerlitz. W styczniowy dzień niewłaściwie zapalił on piec.

To było całkowicie niewłaściwe obchodzenie się z niebezpieczną substancją”, stwierdził sędzia Theo Dahm.

Jego działanie doprowadziło do katastrofy. Wszystko eksplodowało, mieszkanie natychmiast stanęło w ogniu. Polak i jego 8-letnia córka doznali poważnych poparzeń. Podobnie jak jego żona Monika (42), która musiała urodzić dziecko przez cesarskie cięcie.

Z kolei ich 3-letni syn, który uległ niezwykle poważnym oparzeniom, zmarł trzy dni po wybuchu. Niektórzy zaś mieszkańcy budynku z powodu skutków, jakie spowodował dym, przebywali w szpitalu.

Pomimo tragedii, rodzina trzyma się razem. Żona i dzieci były obecne na sali sądowej podczas procesu. Sąd okręgowy skazał Tomasza S. za nieumyślne spowodowanie wybuchu i pożaru ze skutkiem śmiertelnym, ale wyrok 15 miesięcy pozbawienia wolności wydał w zawieszeniu.

Klaudia S.

photo/tag24

24 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Kolonii

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*