Polak napadł na jubilerów. Nadrenia Północna-Westfalia

Polak napadł na jubilerów. Nadrenia Północna-Westfalia

 

Po serii napadów na sklepy jubilerskie w Neuss, Kaarst i Viersen – miastach w Nadrenii Północnej-Westfalii, 22-letniemu Polakowi grozi wysoki wyrok więzienia.

Polak w ciągu kilku tygodni dokonał napadów na kilka sklepów jubilerskich na terenie Niemiec. W niektórych przypadkach jego łupy były bardzo wartościowe. Zgodnie z dochodzeniem, napady zostały przez niego przeprowadzone w bardzo krótkim odstępie czasowym.

Zdaniem prokuratury w Düsseldorfie, seria rabunków rozpoczęła się w zeszłym roku w marcu, dokładnie 17 marca. Tego dnia oskarżony zaatakował sklep jubilerski na Sebastianusstraße w mieście Neuss, skąd ukradł pierścionki warte 400 euro.

Po czterech dniach dokonał kolejnej kradzieży. Tym razem obrał sobie za cel sklep z biżuterią na Krefelderstraße. Tam 22-latek opuścił sklep z diamentowymi pierścionkami wartymi około 15.000 euro.

Po każdym dniu dokonywał kolejnych napadów. Podczas jednego z nich zagroził ekspedientce porażeniem prądem w sklepie jubilerskim na Dreikönigstrasse. Udało mu się wtedy uciec z torbą pełną biżuterii i iPhonem.

 

Kolejny nalot na sklep z biżuterią miał miejsce dwa miesiące później, zgodnie z dochodzeniem. Polak wówczas zaczął uciekać z biżuterią wartą 15.000 euro, ale wtedy kilku odważnych przechodniów i świadków zaczęło go śledzić.

Wreszcie udało się namierzyć 22-latka. Jak wykazało śledztwo, oskarżony miał problemy z zażywaniem narkotyków, był też notowany w rejestrze karnym.

Polakowi grozi teraz do 15 lat więzienia za popełnione przestępstwa. Proces ma być kontynuowany.

Klaudia S.

 

4 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*