Polacy z Anglii uciekają do Niemiec do pracy i zasiłki

Polacy z Anglii uciekają do Niemiec do pracy i zasiłki

 

Rozpoczęła sie rejestracja emigrantów z Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii i oczywiscie dotyczy to też Polaków.

Choć media podają że wniosek jest bardzo prosty ale to nie oznacza że emigrancji w tym Polacy dostaja bez problemu akceptacje wniosku.

Wielu nawet nie skladało wniosku bo albo nie mają paszportów z mikroczipem,albo prowadziło firmę jako samozatrudniony ale nie podawali wszystkich zarobków, albo siedziało wiele lat na bezrobociu . Te osoby wyjeżdżają z Anglii a kierunek wybieraja do Niemiec.

Jednak ilośc nich będzie wzrasta w Niemczech i to będie głowny kraj emigracji Polakow.

W Wielkiej Brytanii Polskie sklepy nie bedą się juz rozwijać ale bardziej zwijać natomiast w Niemczech będzie lepiej .

 

Narazie do Polaków na wyspach Brytyjskich nie dochodzi że Brexit jest też po to nawet głównie aby przesortowac czyli zmniejszyć emigracje z Europy na wyspach. Nadmiar rodzin które pobieraja zasiłki na dzieci jest tak wielki że 4 lata temu Rząd musiał uciąc zasiłki powyżej 2 dzieci.

Obecnie choć oficjalnie Wielka Brytania nie opuściła Unii Europejskiej ale rejestracja już się rozpoczęła , prędzej czy pózniej i politycy uregulują sprawę wyjścia z UE.

W chwili kiedy zostaną niektórym odebrane zasiłki na rodziny lub zmniejszone – niestety ale Polacy nie utrzymają sie z samej pensji i będa emigrować ale gdzie.

Dostalismy wiele informacji że przyjadą do Niemiec, dlatego ilość Polaków w Niemczech będzie wzrastała. Zarobia konsulaty no i ludzie mający pokoje do wynajęcia , dlatego powinni zacząć się bardziej reklamować że mają do wynajęcia pokoje i pomagaja znaleśc prace.

 

Agnieszka W

 

6 kwietnia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*