Plaga szczurów w Berlinie, pozamykane place zabaw i parki

Plaga szczurów w Berlinie, pozamykane place zabaw i parki

 

W związku ze zwalczaniem zwiększonej liczby szczurów, aż trzy place zabaw i duża część parku zostały zamknięte w berlińskiej dzielnicy Mitte. Zagrożone są również inne obszary stolicy Niemiec. O zwalczaniu gryzoni poinformowało w czwartek tamtejsze starostwo.

I choć zgodnie z tym co mówią przedstawiciele starostwa, iż zagrożenie dla obywateli nie istnieje, to mówi się także o innych obszarach dotkniętych obecnością tych gryzoni.

Plaga szczurów zdaje się być „zupełnie normalna”, powiedziała rzeczniczka starostwa. W miesiącach letnich zwiększenie się liczby szczurów jest bowiem częstsze, ponieważ tam gdzie przebywają ludzie, tam dochodzi do marnotrawstwa żywności.

Zasadniczo wytępienie szczura trwa około cztery tygodnie”, powiedziała rzeczniczka. Po tym czasie obszar ten powinien znów zostać przywrócony do normalnego użytkowania.

Niemniej, z powodu prowadzonej deratyzacji, istnieje ryzyko przeniesienia na ludzi choroby szczurów, ale także na przykład tego, że bawiące się dzieci mogą spożyć trutkę. Dlatego rodzice powinni zwłaszcza teraz zachować zwiększoną czujność.

Silvia Kostner, rzeczniczka Państwowego Urzędu Zdrowia i Opieki Społecznej (LaGeSo) podkreśliła, iż podjęte liczne działania w tych obszarach mają na celu wyparcie ich z kryjówek.

Liczba wszystkich szczurów w Berlinie jest nieznana. Gryzonie mogą przenosić na ludzi niebezpieczne choroby, takie jak salmonelloza i leptospiroza. Istnieje również ryzyko infekcji, zwłaszcza w kontakcie z moczem lub kałem zwierząt zwłaszcza w obszarach izolowanych.

Klaudia S.

9 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Berlin

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*