Płaci alimenty za brak zgody na zapłodnienie dziecka

Płaci alimenty za brak zgody na zapłodnienie dziecka

 

Mężczyzna w Niemczech ma płacić alimenty na dziecko, po tym jak jego była żona podrobiła jego podpis na dokumentach w klinice sztucznego zapłodnienia.

Pięć lat temu Karl i Inge udzielili pisemnej zgody lekarzom w miejscowej przychodni, aby zamrozić jaja Inge zapłodnione plemnikiem Karla, aby mogli mieć dzieci w późniejszym czasie.

Po rozwodzie, Inge podrobiła podpis Karla dwukrotnie, aby mogła użyć zapłodnionego jaja do zajścia w ciążę i urodziła chłopca.

37-letni Karl złożył pozew po tym, jak został prawnie zobowiązany do zapewnienia dziecku wsparcia po urodzeniu syna przez 42-letnią byłą żonę.

Sąd okręgowy w Monachium w południowych Niemczech orzekł w środę, że musi zapewnić wsparcie finansowe swojemu dziecku, które urodziło się bez jego wyraźnej zgody.

W swoim pozwie Karl twierdził, że nie powinien być prawnie zobowiązany do płacenia alimentów na dziecko, ponieważ wcześniej wycofał pozwolenie na wykorzystanie jaj, po rozstaniu z żoną.

Argumentował również, że klinika powinna przejąć finansowe wsparcie dla dziecka.

Ale sąd orzekł przeciwko niemu po stwierdzeniu, że Karl nie wyraził się wystarczająco jasno, kiedy zadzwonił do kliniki, aby odwołać swoją zgodę na wykorzystanie zapłodnionych jaj.

Dodał, że ​​klinika nie miała powodu wątpić w autentyczność sfałszowanych podpisów.

 

Katarzyna  W

 

3 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

  1. Zaplodnienie dziecka ??? Jakiego dziecka ? Ja wiem, ze polska jezyk rudna jezyk, ale tytul sugeruje, ze mezczyzna nie wyraqzil zgody na to, by JEGO DZIECKO zaszlo w ciaze. Zaplodnic mogl -lub nie- zone lub jajeczko, dziecko , na ktore ma placic alimenty, w tym wypadku mogl co najwyzej SPLODZIC .