Pielęgniarz zatrzymany. Zamordował 5 pacjentów Hamburg

Pielęgniarz zatrzymany. Zamordował 5 pacjentów Hamburg

 

Policja niemiecka zatrzymała pielęgniarza za mordowanie pacjentów
Podejrzany jest badany pod kątem pięciu zarzutów morderstwa i dwóch podejrzeń o morderstwo.

Niemieccy prokuratorzy prowadzą dochodzenie w sprawie pielęgniarza podejrzanego o zamordowanie wielu pacjentów w sprawie przypominającej jednego z najgorszych seryjnych morderców w kraju.

Po doniesieniach w lokalnych mediach prokurator stanowy w Saarbrücken potwierdził, że podejrzany, zidentyfikowany tylko jako B., jest badany w sprawie pięciu zarzutów zabójstwa i dwóch podejrzeń o zabójstwo.

Sprawa jest podobna do sprawy Nielsa Högela, seryjnego zabójcy, której w czerwcu wydano wyrok dożywocia za zamordowanie 85 pacjentów pod jego opieką.

Högel, uważany za najbardziej seryjnego mordercę w Niemczech, zamordował pacjentów śmiertelnymi zastrzykami w latach 2000-2005, zanim ostatecznie został złapany na gorącym uczynku.

Prokurator poinformował, że obecny pielegniarz o imieniu B. został aresztowany po tym, jak został przyłapany na udawaniu lekarza jako próba uzyskania dostępu do pacjenta na oddziale intensywnej terapii szpitala w Homburgu.

W tym czasie pracował w szpitalu jako pielęgniarz przez zaledwie sześć tygodni, ale był już przedmiotem wewnętrznego dochodzenia w sprawie rzekomego podawania leków bez recepty.

27-latek jest obecnie podejrzany o popełnienie szeregu morderstw .

Podczas dochodzenia ekshumowano siedem ciał, z których sześć znaleziono ze śladami niepisanych i potencjalnie śmiertelnych substancji, w tym ajmaliny.

 

Agnieszka W

1 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Hamburg

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*