Pielęgniarz zabił co najmniej 100 osób w Niemczech

Pielęgniarz zabił co najmniej 100 osób w Niemczech

Testy toksykologiczne sugerują, że niemiecki były pielęgniarz zamordował co najmniej 100 osób w dwóch szpitalach, w których pracował – mówią prokuratorzy.

Detektywi uważają, że Niels Hoegl, który już odbywa karę dożywocia za dwa morderstwa, systematycznie podawał śmiertelne dawki leków na serce osobom pod jego opieką.

Chciał zaimponować kolegom, reanimując pacjentów, ale wielu zmarło.

Świeże oskarżenia przeciwko niemu spodziewane są w przyszłym roku.

Mówi się, że Hoegl zabił 38 pacjentów w Oldenburgu i 62 w Delmenhorst w północnych Niemczech, w latach 1999-2005.

 

 

Śledczy mówią, że mógł zabić więcej, ale potencjalne ofiary zostały poddane kremacji.

Jeśli zostanie uznany winnym wszystkich zgonów, zostanie jednym z największych powojennych seryjnych morderców w Niemczech. 

Dochodzenie w sprawie Hoegl’a zostało poszerzone, gdy przyznał się do zabicia 30 osób podczas procesu w 2015 r., kiedy został skazany za dwa morderstwa, dwie próby zabójstwa i wyrządzenie krzywdy pacjentom.

Śledczy ekshumowali 130 byłych pacjentów, szukając śladów leków, które mogłyby wyłączyć ich układ sercowo-naczyniowy. Prześledzili też zapisy w szpitalach, w których pracował.

Mimo to otrzymał dobre referencje i poszedł do pracy w szpitalu w pobliskim Delmenhorst, gdzie większa liczba pacjentów zaczęła umierać, gdy był na zmianie. Hoegl został złapany, gdy pielęgniarka zobaczyła, że ​​pacjent, który był wcześniej stabilny, miał nieregularne bicie serca. Był już w pokoju, kiedy pacjenta trzeba było resuscytować, a pielęgniarka znalazła puste pojemniki z lekarstwami w koszu na śmieci, mówi Der Spiegel.

Zapisy w klinice w Oldenburgu wykazały, że liczba zgonów i resuscytacji wzrosła, gdy Hoegl był na zmianie, donosi magazyn Der Spiegel.

Konrad W

map

 

9 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*