Piątka Polaków oskarżona o mord i rabunek. Nadrenia Północna-Westfalia

Piątka Polaków oskarżona o mord i rabunek Nadrenia Północna-Wesfalia.

 

Prawie dziewięć miesięcy po zabójstwie niemieckiego emeryta Hansa-Wernera L. w Krefeld (Nadrenia Północna-Westfalia) rozpoczął się proces pięciu oskarżonych Polaków przed tamtejszym sądem okręgowym.

Piątka Polaków: Jerzy S. (40) z Solingen, Iwona G. (53) z Krefeld, Przemysław F. (35) z Krefeld, Mariusz F. (42) z Bochum oraz Johann E. (27) z Krefeld została oskarżona o zabójstwo mężczyzny, a także kradzież z włamaniem.

Ofiara to 79-letni rencista Hans-Werner L., który został zamordowany w dniu 26 października 2016 r. w swoim mieszkaniu w Krefeld w wyniku związania i zakneblowania, co w konsekwencji doprowadziło do uduszenia.

„Jego twarz była pokryta taśmą klejącą w pionie i poziomie”, opisał oskarżyciel. Ponadto dodał, iż gang Polaków działał świadomie, a także motywowany był chciwością.

Kiedy Polacy zauważyli, że Niemiec nie żyje, wynieśli z jego domu wiele cennych przedmiotów, w tym antyki, biżuterię a także inne przedmioty domowe sięgające wartości kilkuset euro.

 

W połowie stycznia 2017 r. gang został ostatecznie przechwycony i aresztowany dzięki śladom DNA. Za bezpośredni atak są odpowiedzialni: Jerzy S., Przemysław F. i Mariusz F. Z kolei Johann E. był przynętą na Hansa-Wernera L., a później prowadził samochód. Natomiast Iwona G. przeszukiwała mieszkanie ofiary celem znalezienia cennych przedmiotów.

Warto podkreślić, iż podczas procesu wszyscy oskarżeni odmówili komentarza na temat stawianych im zarzutów.

W najbliższych dniach będą przesłuchiwani świadkowie, a także będą przedstawiane kolejne dowody w toku postępowania. Oczekuje się, że werdykt sądu zostanie ogłoszony przed końcem października.

Kolejne procesy sądowe zostały wyznaczone na 27 lipca, 9 sierpnia, 25 sierpnia oraz 29 sierpnia.

Klaudia S.

photo/rp-online

20 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*