PAni Merkel straci urząd jeśli nie usunie emigrantów.

PAni Merkel straci urząd jeśli nie usunie emigrantów.

 

Dla Angeli Merkel zbliżający się tydzień będzie rozstrzygający, po tym, jak liderzy z jej siostrzanej partii, Unii Chrześcijańsko- Społecznej (CSU), dali jej surowe ultimatum.

W bezprecedensowym wyzwaniu dla autorytetu pani Merkel, CSU da kanclerz Angeli Merkel dwutygodniowy termin na spełnienie żądań dotyczących zmiany polityki azylowej, jak podaje niemiecka gazeta Bild.

Komentując sytuację w BBC, Mason powiedział, że niestabilność Angeli Merkel wywołana debatą o migracji może stać się „koszmarem dla Europy”.

Niemiecka przywódczyni będzie wówczas musiała wybrać między upokarzającym przyznaniem się do błędu popełnionego w temacie polityki migracyjnej lub utratą swojego ministra spraw wewnętrznych, co prawdopodobnie doprowadzi do upadku rządu.

Mason wyjaśnił: „Myślę, że najbardziej niebezpiecznym ze wszystkich naszych koszmarów, niezależnie od tego, czy jesteś za czy przeciw Unii Europejskiej, jest ten, w którym rozpada się ona w niekontrolowany sposób.

„Tak się stanie, gdy rząd Merkel upadnie i przechodzi na prawo, tak jak zrobił to rząd austriacki.

„Alexander Dobrindt, lider CSU, siostrzanej partii Merkel, bardzo mocno popiera to podejście austriackie i włoskie, czym  podważa autorytet Merkel.”

Najnowsze doniesienia o ultimatum dla pani Merkel zagrażają pogrążeniu kraju w chaosie. Pan Dobrindt powiedział, że „w 100 procentach” popiera tzw. plan migracji ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera – coś, czemu Merkel zdecydowanie sprzeciwiała się.

Seehofer chce, aby policja dysponowała uprawnieniami do cofania na granicy migrantów bez dokumentów. Bild twierdzi, że Merkel ma dwa tygodnie na zdobycie poparcia przez partnerów UE w reformowaniu przepisów w bloku, w innym wypadku pan Seehofer jednostronnie wdroży swój plan.

Katarzyna Cz

 

20 czerwca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*