Orkan Ksawery, utrudnienia w ruchu pociągów w Niemczech.

Orkan Ksawery, utrudnienia w ruchu pociągów w Niemczech.

 

Z powodu długich czasów oczekiwania, opóźnień i odwołań pociągów wszyscy podróżujący muszą uzbroić się w cierpliwość ze względu na huragan „Xavier”, który nawiedził Niemcy, a także dotarł do Polski.

Kto jest uzależniony od transportu regionalnego, powinien lepiej przesiąść się na inne środki transportu – powiedział rzecznik kolei.

„Cała sieć w regionie jest masowo ograniczona, mamy liczne drzewa na torach, uszkodzone linie napowietrzne i maszty napędowe.” Niewiadomo jak długo potrwają naprawy.

Po informacji online o S-Bahn Berlin na prawie wszystkich trasach S-Bahn co najmniej częściowo na torach były problemy. Podobnie z obwodnicą S41 / 42, a także S85 między Berlin-Waidmannslust i Berlin-Grünau.

Według kolei, pasażerowie powinni być informowani na stronie firmy, czy ich połączenia są obsługiwane. Dla pociągów dalekobieżnych z i do Berlina w piątek rano było odwołanych wiele pociągów.

Warto podkreślić, iż w przypadku pociągów, dworzec kolejowy m.in. w Spandau utworzył tzw. pociągi hotelowe na pobyty nocne.

W piątek rano na dworcu głównym w Berlinie powstały długie kolejki. Wśród pasażerów panował chaos. Niestety prognozy pogody nie są optymistyczne.

Klaudia S.

6 października 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*