Ograniczenia prędkości na autobahach. Nowe propozycje

Ograniczenia prędkości na autobahach. Nowe propozycje

 

Niemieckie autobahny słyną z braku ograniczeń prędkości, ale propozycje wprowadzenia ograniczeń powoli zyskują na popularności.

Wiceszef niemieckiego związku oficerów policji, Michael Mertens, wyraził poparcie dla limitu w piątek, nazywając to „szalonym”, że niektórzy ludzie legalnie jeżdżą z prędkością 200-250 km / h. Powiedział, że można zapobiec jednej na czterech wypadków drogowych przez zmniejszenie ograniczenia szybkosci z limitem do 130 km / h.

W ubiegłym tygodniu wyciekły projekt dokumentu z krajowej platformy ds. Przyszłości mobilności, komitetu powołanego przez rząd, zaproponował ustanowienie ograniczenia prędkości wynoszącego 130 km / h, a nie ze względów bezpieczeństwa.

 

Podczas gdy odcinki autostrady mają w rzeczywistości ograniczenia prędkości, około 70% nie ma limitu, przyciągając szaleńców prędkości z całego świata, aby sprawdzić limity samochodów. Wielu Niemców jest dumnych ze swoich szybkich dróg – odzwierciedlając to, niemiecka gazeta „Bildt” wystąpiła przeciwko tej idei, opisując autobahny jako „symbol wolności”

Niemcy mogą zostać dotknięte wysokimi grzywnami UE, jeśli nie zredukują emisji gazów cieplarnianych i trujących tlenków azotu na co mają wpływ też wielkie szybkości.

Emisje pochodzące z transportu, które nie spadły od 1990 roku.

Rząd jest rozdarty między koniecznością ochrony najważniejszego niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, który został dotknięty serią kosztownych skandali związanych z oszustwami w ostatnich latach, a potrzebą działania w celu ochrony szybko pogarszającego się klimatu.

Agnieszka W

 

28 stycznia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*