Od 1 marca wchodzą w życie nowe paszporty w Niemczech

Od 1 marca wchodzą w życie nowe paszporty w Niemczech

 

Niemcy będą uzyskiwać nowe paszporty od 1 marca. Minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière przedstawił właśnie nowy dokument.

Nowy paszport ma chronić niemal niezawodnie przed fałszowaniem i nadużyciami, powiedział polityk CDU. „Będzie on umożliwiał szybką identyfikację na świecie”, dodał.

Prezes Bundesdruckerei Ulrich Hamann podkreślił, że będzie on chronił w 99,9 procent przypadków przed fałszerstwem.

Nowy paszport będzie kosztował 60 euro – jedno euro więcej niż wcześniej. Stare dokumenty zachowują ważność do określonej daty.

Dokument ten ma nieco nowy wygląd. Zastosowano w nim nowe materiały, przez co jest bardziej elastyczny.

 

 

Ponadto każda strona wewnętrzna jest wykonana z nowego papieru zabezpieczonego ze znakami wodnymi. Pod światło UV można zobaczyć na stronie środkowej Bramę Brandenburską.

Warto podkreślić, iż w nowym paszporcie jest zainstalowany chip, a także są przechowywane dane biometryczne posiadacza, na przykład, odcisk palca. De Maizière podkreślił, iż jest to istotne ze względu na jego liczne funkcje bezpieczeństwa.

Paszport biometryczny jest dostępny w Niemczech od 2005 r. kiedy UE zdecydowała po atakach terrorystycznych w USA z 11 września 2001 roku o wprowadzeniu paszportów biometrycznych.

Niemiecki paszport jest uważany za najpotężniejszy na świecie. Umożliwia przekroczenie granicy w 158 krajach, więcej niż jakikolwiek inny.

Klaudia S.

1 marca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*