Nowy przedmiot dla uchodzców w Niemieckich Szkolach

Nowy przedmiot dla uchodzców w Niemieckich Szkolach

 

Niemieckie CSU i CDU chcą „lekcji wartości” dla uchodźców w szkołach .

Według raportu, prawodawcy z rządzącej partii CDU i CSU przygotowali projekt dokumentu na temat tak zwanych „lekcji wartości” w szkołach.

Dzieci poznają zagadnienia takie jak praworządność, równość płci i monopol państwowy na użycie siły.

„Integracja tych, którzy mogą pozostać w Niemczech, jest kwestią priorytetową, zwłaszcza w celu zachowania pokoju w naszym społeczeństwie” – czytamy w projekcie sprawozdania, o którym mowa w dokumencie.

Dokument ma zostać przedstawiony we Frankfurcie w poniedziałek, gdzie szefowie grup parlamentarnych CSU i CDU w niemieckich stanowych i federalnych organach ustawodawczych mają się spotkać. Oczekuje się również niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

Wartości, które zostaną omówione w proponowanych lekcjach, takie jak równość płci, wolność prasy i ochrona godności ludzkiej, powinny „stać się wartościami niezbędnymi nad rozbieżnymi poglądami kulturowymi lub religijnymi” – głosi projekt.

Pomysł „lekcji wartości” został wypuszczony w zeszłym miesiącu przez bawarskiego premiera Markusa Södera z CSU i jego odpowiednika z Hesji, Volkera Bouffiera, z CDU.

Rozmawiając z niemieckim czasopismem Spiegel, Bouffier powiedział, że podobny projekt integracyjny był stosowany w ośrodkach dla uchodźców przez ostatnie dwa lata. „Projekt jest bardzo udany” – powiedział magazynowi.

„Dlatego chcemy wykorzystać to doświadczenie i rozszerzyć zajęcia w nadchodzącym okresie legislacyjnym.” Zarówno w Bawarii, jak i w Hesji planowane są wybory parlamentarne w październiku.

Znalezione na necie.

Katarzyna Cz.

9 maja 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*