Nowość. Kara więzienia za udział w nielegalnych wyścigach samochodowych

Nowość. Kara więzienia za udział w nielegalnych wyścigach samochodowych

 

W piątek Rada Federalna przyjęła ustawę uchwaloną przez Bundestag, w której zostały zaostrzone przepisy odnośnie organizowania i uczestniczenia w nielegalnych wyścigach samochodowych.

W ramach nowo przyjętej ustawy, zarówno uczestnikom, jak i organizatorom tego typu wyścigów może grozić kara nawet do kilku lat więzienia.

Każdy, kto organizuje lub uczestniczy w takich wyścigach, zostanie ukarany na okres od dwóch lat więzienia, do nawet dziesięciu lat, jeśli ktoś zostanie poważnie ranny lub zabity podczas ich trwania. Dodatkowo wprowadzony zostanie nowy rejestr karny.

Nowa klasyfikacja dotyczy kierowców, którzy wyścigują się „niesfornie i lekkomyślnie”, niezależnie od nielegalnych wyścigów. Od teraz nawet próba organizowania wyścigów będzie karalna.

Do tej pory uczestnictwo w nielegalnych wyścigach było karane grzywną w wysokości 400 euro i miesięcznym zakazem prowadzenia pojazdów.

 

Próba organizowania wyścigów jest już karana nowym prawem.

W przyszłości pojazdy mogą być również oficjalnie wycofane z powodu takich czynów.

Nowe rozporządzenie zostało wydane przez samą Izbę Krajową.

Rząd Niemiec chce w ten sposób walczyć z coraz większą liczbą nielegalnych uczestników, jak i samych organizatorów nielegalnych wyścigów samochodowych, pośród których są również Polacy.

Klaudia S.

4 października 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*