Nowe regulacje i przepisy od września w Niemczech

Nowe regulacje i przepisy od września w Niemczech

 

Wraz z kolejnym miesiącem pojawiły się nowe przepisy i regulacje w Niemczech. Jednym z ważniejszych jest nowe prawo dotyczące udostępniania samochodów, tzw. car-sharing. Oto przegląd i szczegółowe informacje na ich temat.

Nowe prawo dotyczące udostępniania samochodu:

Rząd federalny wspiera ekspansję działalności Carsharing-Geschäfts, czyli tzw. car-sharing z ciekawymi przywilejami. Wchodzi ono w życie od 1 września 2017. W jego ramach byłoby możliwe zwolnienie z opłat parkingowych, a także umożliwienie na przykład dostawcom, aby przenosili swoje strony w sektorze transportu publicznego, a więc obszary parkingu publicznego.

Zmiana maksymalnej mocy odkurzaczy

Wymagania dotyczące efektywności energetycznej odkurzaczy zostają zmienione od 1 września 2017 roku.

Wydajność odkurzaczy może wynosić maksymalnie 900 watów. Ponadto jest brane pod uwagę ograniczenie hałasu o maksymalnie 80 decybeli. Przewiduje się też, że w ciągu roku zużycie energii na odkurzacze nie powinno być większe niż 62 kilowatogodzin.

Obawy konsumentów, że nowe urządzenia miałyby mniejszą moc ssania w przyszłości w obliczu mniejszej mocy są nieuzasadnione, ponieważ twierdzenie „im więcej watów, tym lepiej” nie jest już stosowane.

Rozporządzenie hałasu dla obiektów sportowych

Ustawa o Kontroli Zanieczyszczeń i jej przepisy dotyczące hałasu są powszechnie uważane za najmniej uznane prawo w Niemczech. Od 9 września wchodzi jednak zmiana w życie.

W celu korzystania z obiektów sportowych w godzinach wieczornych oraz w niedziele i święta, odpowiednie zarządzenie dotyczące ochrony przed hałasem pozwoli na ten sam poziom hałasu jak w dni powszednie, ogłosił rząd federalny.

Ponadto gminy mogłyby budować nowe domy na terenach handlowych lub w gęsto zabudowanych obszarach miejskich w przyszłości. Ustawa reguluje również obsługę mieszkań w dzielnicach mieszkaniowych. Społeczność mogłaby wymówić zastrzeżenie pozwoleń na budowę nowych obiektów lub użytkowania mieszkania. Zmiana wchodzi w życie z dniem 9 września.

Nowe regulacje dla wind

Lepsze oświetlenie w drzwiach, na przykład, powinno zmniejszyć ryzyko, że pasażer wsunie palce w drzwi. Wymagania dotyczące trwałości i odporności ogniowej kabiny zostaną zwiększone, a szklane ściany muszą być w stanie wytrzymać więcej. Dla personelu obsługi, istnieje również ulepszenie w interesie bezpieczeństwa.

Nowe prawo uboju ciężarnych zwierząt

Od 1 września ubój zwierząt ostatnim trymestrze ciąży jest zabroniony. Zgodnie z nowym prawem, „dostawa zwierząt w ostatnim trymestrze ciąży do uboju” jest zabroniona.

Kozy i owce są wykluczone spod tej regulacji, ponieważ w tym kontekście różnią się one od bydła i świń hodowlanych, o czym poinformowało Federalne Ministerstwo Wyżywienia i Rolnictwa. Bydło i świnie są w większości przypadków sztucznie zapładniane, zatem wiadomo, czy zwierzęta te były w ciąży.

Klaudia S.

4 września 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*