Nowe regulacje i przepisy od 1 sierpnia w Niemczech

Nowe regulacje i przepisy od 1 sierpnia w Niemczech

 

Od 1 sierpnia wchodzą w życie w Niemczech nowe regulacje i przepisy. Poniżej zostaje zamieszczony ich przegląd.

Ubezpieczenie zdrowotne dla emerytów

Warunkiem wstępnym dla ubezpieczenia obowiązkowego w ubezpieczeniu zdrowotnym emerytów lub rencistów (KVdR) jest spełnienie okresu ubezpieczenia „Vorversicherungszeit”.

Emeryci muszą spełniać tak zwaną regułę 9/10. Oznacza to, że w drugiej połowie okresu ich życia zawodowego zainteresowane osoby podlegały obowiązkowemu ubezpieczeniu, dobrowolnemu ubezpieczeniu lub ubezpieczeniu rodzinnemu w ustawowym ubezpieczeniu zdrowotnym (ustawowe ubezpieczenie zdrowotne).

Od 1 sierpnia 2017 warunki wstępne zostaną spełnione: trzy lata zostaną naliczone jako „okres przed-ubezpieczeniowy” w przypadku ubezpieczenia obowiązkowego KVdR.

Surowsze przepisy dotyczące oddzielania odpadów

Od 1 sierpnia rygorystyczne przepisy dotyczące oddzielania odpadów będą miały zastosowanie do odpadów przemysłowych. Zmiany będą miały zastosowanie zwłaszcza na dużych budowach. Chodzi o wytyczne dotyczące postępowania z odpadami komunalnymi komercyjnymi, takimi jak tapety i pozostałości metalowe lub odpady pochodzące z gospodarstw domowych i niektórych odpadów budowlanych i rozbiórkowych.

Nowa etykieta energetyczna

Przyjęte wiosną w UE rozporządzenie dotyczące poziomu nowej etykiety energetycznej wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2017 roku. Jest to rozporządzenie zgodne z Federalnym Ministerstwem Gospodarki ram prawnych dla stopniowego przekształcenia UE z etykietą „A +++” – zajęcia na zużycie energii ze względu na łatwe do zrozumienia w skali G.

Do jesieni 2018 roku, regulacje dotyczące pralki, lodówki, zmywarki, telewizorów i monitorów oraz oświetlenia zostaną początkowo poprawione. Po okresie przejściowym producenci nowej klasy energetycznej ze skali A na G dla konsumentów na koniec 2019 będą już widoczne.

Lista nowych chorób zawodowych

Lista chorób zawodowych uznawanych w Niemczech zostaje rozszerzona. Do dnia 5 sierpnia 2017, w zależności od rządu federalnego, zostaje dodanych pięć kolejnych chorób, w tym dystonia ogniskowa (skurcze mięśniowe) dla artystów instrumentalnych, rak jajnika, spowodowany przez azbest lub białaczka wywołana przez gaz 1,3-butadienu.

Zwalczanie Legionelli

Zagrożenia dla zdrowia stwarzane przez Legionella ma zostać zmniejszone. W dniu 19 sierpnia 2017 wchodzi w życie nowe rozporządzenie w miejscu, które reguluje higieniczną pracę systemów chłodniczych i podobnych urządzeń. Bakterie mogłyby przenosić się z tych roślin przez kropelki wody i powodować zapalenie płuc. Zatem konsekwencją mogłoby dojść do epidemii Legionelli.

Klaudia S.

 

12 sierpnia 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*