Nowe lotnisko w Berlinie otwarte w październiku. Tegel do zamknięcia

Nowe lotnisko w Berlinie zostanie otwarte w październiku 2020 roku. Lotnisko Tegel zostanie zamknięte

 

Długo opóźnione niemieckie lotnisko Berlin Brandenburg (BER) ma zacząć działać 31 października 2020 roku

Opóźnione lotnisko w Berlinie ma nową datę otwarcia, poinformowali w piątek operatorzy, po serii skandali związanych z korupcją .. Problematyczny projekt stał się czymś w rodzaju śmiechu w całych Niemczech, szczególnie biorąc pod uwagę reputację kraju w zakresie wydajności.

Początkowo BER miał zostać otwarty w marcu 2011 roku.

Początkowy budżet wyniósł 2,83 miliarda euro (3,1 miliarda dolarów), a od tego czasu wzrósł do ponad 7 miliardów euro.

Po prawie 15 latach planowania budowę rozpoczęto w 2006 r., a lotnisko znane jako Berlin Brandenburg lub Willy Brandt Airport ma zastąpić starzejące się niemieckie stolice mniejszych lotnisk, Tegel i Schönefeld, które kiedyś były głównymi węzłami komunikacyjnymi byłego Berlina Zachodniego i Berlin Wschodni odpowiednio.

Niektóre z głównych przeszkód, które napotkał nowe lotnisko:

-W 2010 r. firma zajmująca się planowaniem budowy zbankrutowała, powodując poważne opóźnienia w ukończeniu budowy.

–  od 2012 r. stało się oczywiste, że wystąpiły poważne problemy z ochroną przeciwpożarową i systemem alarmowym lotniska, które do tej pory były najważniejszym problemem budowlanym do tej pory.

– w 2014 r. zwiększenie ruchu na dwóch istniejących lotniskach w Berlinie dało jasno do zrozumienia, że ​​BER będzie działać z całkowitą przepustowością po otwarciu, co pociąga za sobą potrzebę przyszłych zmian w projekcie, zanim jeszcze zostanie otwarty.

– w 2015 r. były operator BER został skazany za przyjmowanie łapówek od firmy Imtech, która zbudowała system przeciwpożarowy.

Lufthansa, która ma być drugim co do wielkości przewoźnikiem w BER, z zadowoleniem przyjęła ogłoszenie jako „pozytywny sygnał”, mówiąc, że operatorzy portów lotniczych złożyli wyraźną obietnicę.

Szef lotniska Engelbert Lütke Daldrup powiedział, że był pewien, że pierwsze samoloty wylądują tam 31 października 2020 r., A pierwsze odloty będą miały miejsce następnego dnia.

Agnieszka W

5 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Berlin

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*