Niemieckie pociągi zaczną jeździć szybciej od niedzieli.

Niemieckie pociągi zaczną jeździć szybciej od niedzieli.

Zmiana jest spowodowana otwarciem w niedzielę nowej linii dużych prędkości między Berlinem a Monachium, co miało wpływ na harmonogramy wielu połączonych linii kolejowych.

„To będzie największe ulepszenie w asortymencie produktów oferowanych w historii Deutsche Bahn” – powiedziała firma.

Nowa linia Berlin-Monachium nie tylko skróci o dwie godziny czas podróży w pociągach jadących z prędkością do 300 km / h, ale przejazd między Erfurtem a Monachium będzie krótszy o dwie godziny i 15 minut.

Trasy łączące Halle z Monachium i Norymbergę z Berlinem również skracają czas podróży o dwie godziny.

Podróżujący na linii Norymberga-Erfurt pojadą o godzinę i 50 minut krócej. W Erfurcie zbudowano nowe skrzyżowanie; przez miasto Turyngia przejedzie znacznie więcej pociągów dalekobieżnych.

W międzyczasie trasa Monachium-Lipsk będzie szybsza o godzinę i 35 minut, a czas podróży na trasie Monachium-Drezno zostanie skrócony o godzinę i 14 minut.

 

Ale wraz ze skróceniem czasu podróży dla wybranych tras DB, mają wzrosnąć ceny.

Bilety pierwszej klasy na pociągi dalekobieżne w „Flexpreis” (pełna opłata) podrożeją najbardziej, zwiększając cenę o 2,9 procent.

Podróżowanie w klasie drugiej z normalnym biletem będzie kosztować podróżnego o 1,9 procent więcej. Bilety w pociągach regionalnych będą ponadto kosztować więcej o 2,3 procent.

Ale cena karty rabatowej „Bahncard 25” i „Bahncard 50” pozostanie niezmieniona. Bilety kolejowe z rabatem lub bilety „Sparpreis” również nie podrożeją.

Konrad W

9 grudnia 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*