Niemiecki minister wzywa do zakazu terapii konwersyjnej

Niemiecki minister wzywa do zakazu terapii konwersyjnej Homoseksualizmu

 

„Homoseksualizm nie jest chorobą” – mówi minister zdrowia Jens Spahn

Niemiecki minister zdrowia, Jens Spahn, powiedział, że będzie starał się zakazać „terapii nawracających”, które maja pomóc ponoć zmienić orientację seksualną. „Homoseksualizm nie jest chorobą, dlatego nie trzeba go leczyć”, powiedział Spahn, który sam jest gejem, powiedział lewicowemu berlińskiemu dziennikowi Die Tageszeitung.

Miał nadzieję, że niemieckie prawo zakazujące takich terapii może zostać przyjęte do lata.

Terapia konwersyjna – czasami określana jako  terapia reparacyjna, terapia ex-gej lub zmiany orientacji seksualnej – odnosi się do każdego leczenia mającego na celu zmianę orientacji seksualnej danej osoby lub stłumienie jej tożsamości płciowej. Rozpowszechniła się ona w Stanach Zjednoczonych i były wykorzystywana przez rodziców homoseksualnych lub transseksualnych nastolatków wbrew ich woli.

Większość takich praktyk zależy od terapii rozmową, ale niektóre techniki obejmują iniekcje dużych dawek testosteronu, wstrząsy elektryczne i inne sposoby leczenia.

„Nie wierzę w te terapie, głównie dzięki mojemu własnemu homoseksualizmowi” – powiedział Spahn, który reprezentuje prawe skrzydło konserwatywnej partii CDU kanclerza Angeli Merkel.

W UE tylko Malta i niektóre hiszpańskie regiony zakazały tej praktyki. W marcu 2018 r. znaczna większość posłów do Parlamentu Europejskiego przyjęła jednak niewiążący tekst, w którym wezwał państwa członkowskie do ich zakazania.

Agnieszka W.

16 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*