„Niemiecki Ku Klux Klan” sie zbroi, policja znalazła broń

 

Niemiecki Ku Klux Klan” sie zbroi, policja znalazła broń

 

Ponad 100 broni, w tym miecze i maczety, zostały zajęte w serii nalotów policyjnych w Niemczech przeciwko grupie nazywającej się Narodowymi Rycerzami Socjalistycznymi Ku Klux Klan Deutschland.

Ponad 200 policjantów uczestniczyło w środę w nalotach na 12 mieszkań w ośmiu różnych landach niemieckich.

Broń, w tym repliki broni, wiatrówki, noże i gwiazdy rzucania zostały zajęte.

17 osob zostało podejrzanych w wieku od 17 do 59 lat, którzy rzekomo utworzyli nielegalną organizację narazie nie dokonano aresztowań.

 

„Członkowie są zjednoczeni przez skrajnie prawicową postawę, która przejawia się między innymi w uwielbieniu narodowego socjalizmu. Przynajmniej część grupy robi słowne groźby przemocy, planuje uzbroić się i ukryć brutalne fantazje „- powiedzieli prokuratorzy w oświadczeniu.

„Nie znaleziono żadnych dowodów na powiązania z innymi grupami Ku Klux Klan, ale podejrzani członkowie grupy okazują sympatię do nazistowskiej ideologii.”

Według prokuratorów, grupa rekrutowała członków w Internecie i komunikowała się głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Grupa była finansowana z miesięcznej opłaty członkowskiej.

Policja po raz pierwszy odkryła istnienie grupy, gdy znalazła zapisy rozmów internetowych w telefonie komórkowym skonfiskowanym w ramach oddzielnego śledztwa.

Najazdy zostały zlecone w celu zabezpieczenia dowodów, takich jak broń, amunicja i dokumenty, które mogłyby rzucić światło na organizację grupy. Prowadzone są dochodzenia w sprawie 40 podejrzanych w całych Niemczech.

Chociaż prokuratorzy nie znaleźli dowodów na istnienie powiązań między grupą a lepiej znanym amerykańskim Ku Klux Klan, pojawiły się zarzuty, że ruch rasistowskich jest aktywny w Niemczech.

Dwaj niemieccy dziennikarze śledczy twierdzili w opublikowanej  książce, że w Niemczech są małe rozdziały KKK w kontakcie z przywódcami ruchu w USA.

Frederik Obermaier i Tanjev Schulz twierdzili, że odkryli dowody co najmniej jednego morderstwa dokonanego przez niemiecki KKK, a także incydent, w którym ludzie śpiewający „Ku Klux Klan” zaciągnęli czarnego mężczyznę z nocnego klubu.

German police seized over 100 weapons in raids on a group calling itself National Socialist Knights of the Ku Klux Klan

Agnieszka W

 

18 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*