Niemiecki gigant stracił 100 milionów, pierwsza ofiara Trampa

Niemiecki gigant samochodowy stracił 100 milionów pierwsza ofiara Trampa

 

Niemiecki gigant samochodowy stracił kontrakt warty 100 milionów .

Komentatorzy mówią jasno to może być „początkiem koszmaru dla niemieckich eksporterów.

Amerykański Prezydent obiecał nałożenie podatku granicznego na produkty firm, które montują samochody poza Ameryką, a następnie sprzedawane są do klientów w USA.

BMW montuje samochody w Meksyku a następnie sprzedaje je do Stanów Zjednoczonych. Prezydent powiedział,że nałoży co najmniej 35% cła na ich produkty.

Doradca Prezydenta Donalda Trumpa jest bardzo jasny, jeśli będziesz produkował coś poza Wielką Brytanię przygotuj się na wysokie podatki graniczne.

 

Wiele firm już podjęły kroki w celu zwiększenia inwestycji w Ameryce. Firmy musza budować swoje fabryki w Stanach aby nie stracić wielomilionowego rynku Amerykańskiego.

bmv

 

Podsumowanie:

Wszystkim podoba się jak Donald Trump chroni swój kraj , daje pracę mieszkańcom Ameryki. Jednak należy pamiętaj że spowoduje to to, iż firmy w Niemczech czy w innych krajach mając mniejsze zamówienia będą zwalniać. Mniejsze zarobki firm w Niemczech i mniej pieniędzy w budżecie Angeli Merker a to oznacza tylko jedno : Przy takim tępię Bruksela upadnie do dwóch lat.

Po wyjściu z Unii oraz Unii Celnej co zapowiedziała Premier Wielkiej Brytanii, Niemcy stają się jedynym krajem który będzie pompował pieniądze do budżetu Brukseli. Spadek jednak dochodów w Niemczech stawia Unię na linie która będzie się naprężała aż pęknie i będzie to koniec Unii Europejskiej.  Zamykanie się Stanów Zjednoczonych a przede wszystkim Wielkiej Brytanii na Niemieckie samochody i części zamienne , które będą musiały otwierać odziały w tamtych krajach będzie zmuszał firmy do zwolnień w Niemczech.

W roku 2019 to wyjście z Unii Wielkiej Brytanii i nałożenie ceł na produkty z Niemiec , supermarkety Lidl, Aldii, Audi, Volkswagen będą zmuszony otwierać firmy w USA i na wyspach Brytyjskich , redukując niestety zatrudnienia w Niemczech. Potęga Niemiec oparta jest na eksporcie, tylko minimalny jej spadek to milionowe straty które uderzają i w rynek pracy jak i walutę Euro czyli też w Brukselę.

Może okazać się że część Polonii Polskiej w Niemczech już niedługo będzie bez pracy w Niemczech i będzie po prostu szukać pracy w Polsce. 

Barbara B

26 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

 1. wybaczcie ale ten art napisał chory człowiek…. po pierwsze to nie zna świata realnego ameryki po drugie pisze bzdury fantazji…poprostu jakis opetany nienawiąscią do europy…a ja wam napiszę że unia jest stabilna i anglia wraca spowrotem po reformach i unia dalej będzie działala z tym że zostaną wprowadzone ostre procedury i skonczy się życie kosztem innych…wybaczcie ale jadąc do kraju unii europejskiej każdy będzie musiał mieć pracę w tym kraju i nie będzie mowy o zyciu na socjalach czy innych…obywatel tracący pracę wraca do swojego kraju …takie sa zasady i podstawy powrotu angli do unii i tak musi być …anglia odeszła właśnie z tego powodu a niemcy nie sa w stanie utrzymać tego wszystkiego….uważam że to dobry pomysł …bo każdy kraj musi sie rozwijać i ludzie muszą w tym kraju pracować a nie szukać pieniedzy nic nie robiąć i kombinując życ cudzym kosztem…niemieckie firmy przyzwyczaiły się do produkcji w innych krajach aby nie produkawać w niemczech…lada miesiąc wszystkie niemieckie firmy będą produkowały w niemczech zabawa się kończy …..trump odbija swoje miliony dobrze że nie miliardy…a meksykanie zawsze żyli kosztem innych emigrowali nie pracowali a amerykanie ich utrzymywali płacąć podatki ….wybaczcie ale najbardziej stabilny kraj bedzie miał dość….

 2. tutaj nie chodzi o żadnego niemca ale o meksykanów których trump deportuję do meksyku….trump uparł się na meksykanów którzy zniszczyli ameryke i wykorzystywali do swoich celów….każdy kto bedzie działał w meksyku musi się liczyć z konsekwencjami…trump prowadząc biznesy w meksyku stracił wiele milionów dlatego nie odpuści…zreszto jak każdy …najpierw cierpi w niezależnie jakim kraju a potem dostaję wysokie stanowisko i odbija swoje krzywdy …nie liczą sie biznesmeni ale liczą sie stracone pieniądze przez innych ludzi …dlatego każdy odbije je wcześniej czy pózniej….taka jest ta polityka….

 3. błagam, niech za pisanie wiadomości weźmie się ktoś, kto zna język polski
  o co chodzi w tym zdaniu? „Doradca Prezydenta Donalda Trumpa jest bardzo jasny, jeśli będziesz produkował coś poza Wielką Brytanię przygotuj się na wysokie podatki graniczne.”

  „Przy takim tępię Bruksela upadnie do dwóch lat” TĘPIE”???? kogo tępisz autorko? A może to chodzi o tępotę umysłową? Powinnaś użyć słowa „tempie”, od „tempa”
  Polecam słownik, i nie, emigracja nic nie usprawiedliwia, sam jestem na emigracji ponad 10 lat.
  pozdrawiam i życzę sukcesów

 4. Merkel nie ma wyjscia i musi pojsc za Trampem. Wojna z USA oslabi Niemcy i zarazem krytokomuistow Brukseli. Merkel musi porzucić manipulacje Sorosa. Globalizacja jest droga na dobrobyt. Ale nie na stale. Bruksela musi sie zreformowac, bo inaczej padnie. Ida ciekawe czasy.

 5. Pani podpisana pod tym artykułem jest nierzetelna i nie podaje informacji ,które uczciwy dziennikarz powinien podać.Artykuł widać od razu jest przeznaczony na osoby bezmózgowe. Nie podała ta pani mianowicie,że w gospodarkach światowych to tak nie działa jak pani pisze.One są ze sobą dzisiaj bardzo związane.Jeżeli jakiś kraj próbuje ograniczyć import ,ksport kosztem innych państw to te państwa mają podobne mechanizmy co amerykański prezydent.Ameryka globalnie ma tak dużą nadprodukcję,że jak inne kraje wrzucą cła na wyroby amerykańskie to ta polityka wyjdzie im bokiem.Wszyscy umieją liczyć i tak łatwo zaszachować gospodarkę niemiecką czy meksykańską się nie da.Dlatego nie rozumiem komu ta pani i po co taką ciemnotę wciska.

 6. Kto to jest Tramp? Bo na zdjęciu przypomina Trumpa!!!
  Pomijam „Przy takim tępię”, ale jest mnóstwo błędów przestankowych i innych, artykuły powinien pisać człowiek, nie debil!!!

 7. info nawet ciekawe, gdyby nie pisała go analfabetka, na literówki można przymknąć oko ale na błędy gramatyczne już nie
  wstyd dla redakcji