Niemiecka policja przejęła 50 000 tabletek LSD

Niemiecka policja przejęła 50 000 LSD

 

Niemiecka policja przejęła 50 000 tabletek LSD w rekordowej zdobyczy przejętej od międzynarodowej siatki handlarzy narkotyków

Policja w południowo-zachodnich Niemczech powiedziała w poniedziałek, że przejęli 646 kilogramów narkotyków, w tym rekordową liczbę 49,500 tabletek LSD, podczas nalotu na podejrzaną międzynarodową siatkę handlarzy narkotyków na początku tego roku.

Policja zajęła między innymi haszysz, ecstasy i amfetaminę, w styczniu w dwóch osobnych miejscach w landzie Nadrenia-Palatynat. Przejęcie LSD było największym w historii w Niemczech przejęciem nielegalnego narkotyku.

Prokuratorzy stwierdzili, że wartość uliczna narkotyków wynosi około 9,8 miliona euro (11,4 miliona dolarów).

Szwedzkie pochodzenie

Władze niemieckie podejrzewają, że do międzynarodowych handlarzy należała skrytka po tym, jak szwedzka policja dokonała w połowie 2017 roku wcześniejszej operacji, która doprowadziła policję do 33-letniej pary mieszkającej w Andernach, małym miasteczku w północnej części Nadrenii-Palatynatu.

Policja następnie zidentyfikowała 11 podejrzanych i uważa, że ​​siatka jest aktywna w całej Europie, przemycając narkotyki do i z Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Norwegii i Szwecji.

Podczas styczniowego nalotu policja aresztowała również siedmiu podejrzanych, z których czterech mieszkało w Nadrenii-Palatynacie.

Rolf Wissen, rzecznik prasowy prokuratury, powiedział, że urzędnicy nie ujawnili dotąd informacji o zdobyczy, ponieważ dochodzenie wciąż trwa.

Katarzyna W.

 

8 czerwca 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*