Niemiecka policja karze rodziców grzywną na lotnisku za zabranie dzieci ze szkoły

Niemiecka policja karze rodziców grzywną na lotnisku za wczesne zabranie dzieci ze szkoły

 

Policja stacjonująca na lotnisku w Bawarii ukarała grzywną kilku rodziców za zabranie dzieci na wakacje przed ich oficjalnym początkiem, poinformowały lokalne media w niedzielę.

Wagarowanie jest traktowane poważnie w Niemczech, a rodzice mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności, jeśli dzieci nie uczęszczają do szkoły w wieku od sześciu do 16 lat.

Policja na lotnisku

W tygodniu poprzedzającym Zielone Świątki sześciu funkcjonariuszy policji sprawdziło rodziny z dziećmi na lotnisku w Memmingen, podał dziennik Der Spiegel.

Jeśli dzieci były w wieku szkolnym, oficerowie „delikatnie naciskali” rodziców na podanie nazwy szkoły do której uczęszczają dzieci

 

Szkoła została zawiadomiona, aby sprawdzić, czy rodzice dostali pozwolenie na wcześniejsze zabranie dzieci.

Dziesięć rodzin zostało oskarżonych o umożliwienie wagarowania.

Grzywna za wagarowanie może wynosić nawet 1000 EUR (1 177 USD), podał Bayerischer Rundfunk.

Szkoła może nalegać na powrót uczniów

„Wiemy o tym zjawisku od dawna i sprawdzanie rodziców jest jednym z naszych zadań”, powiedział rzecznik policji Der Spiegel. „Jeśli nauczyciel powie, że nalegają na obecność dzieci w szkole, musimy je odwieźć „.

Jednak w tych przypadkach rzecznik powiedział, że rodzice prawdopodobnie będą musieli trochę mniej wydać podczas wyjazdu, aby zapłacić grzywnę.

Bawarska policja poprosiła rodziców, aby „nie zabierali swoich dzieci ze szkoły przed wakacjami bez zwolnienia ze szkoły”.

Rodzice muszą wystąpić do szkoły o zwolnienie, a dyrektor szkoły podejmuje decyzję czy pozwolić im na wcześniejsze zabranie dziecka.

Konrad W

21 maja 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*