Niemcy zgadzają się przyjąć 10 000 kolejnych imigrantów

Niemcy zgadzają się przyjąć 10 000 kolejnych imigrantów

 

Niemcy zgadzają się przyjąć 10 000 kolejnych imigrantów wybranych przez agencję ONZ ds. Uchodźców. Uchodźcy są częścią programu przesiedleń.

Niemcy zgodziły się przyjąć 10 000 imigrantów, którzy zostali wybrani przez agencję ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).

Angela Merkel powiedziała, że ​​uchodźcy będą uczestniczyć w programie przesiedleń w Niemczech, ale nie wskazali, z których krajów przyjadą.

Decyzja została ogłoszona podczas spotkania Merkel i Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, Filippo Grandi.

Niemiecka kanclerz powiedziała, że ​​wspiera wysiłki, „aby zapobiec nielegalnej migracji i zastąpić ją legalnymi możliwościami”.

Pan Grandi podziękował Niemcom za potrojenie wsparcia finansowego dla UNHCR w ciągu ostatnich trzech lat, czyniąc z Niemiec drugiego pod względem wielkości donatora po Stanach Zjednoczonych.

Według niemieckiej agencji prasowej DPA Niemcy przekazują rocznie około 387 milionów euro (473 milionów dolarów) agencji.

Merkel wcześniej zgodziła się ograniczyć liczbę uchodźców przybywających do Niemiec na 200 000, jako ustępstwo podczas negocjacji koalicyjnych, aby utworzyć nowy rząd.
Wiadomości ze świata na zdjęciach

Niemiecka kanclerz, która otworzyła granice Niemiec dla ludzi uciekających przed wojnami na Bliskim Wschodzie iw Afryce, udzieliła koncesji na wsparcie regionalnej bawarskiej partii CSU (Christian Social Union).

Zmiana polityki nastąpiła po tym, jak skrajnie prawicowa partia AfD zdobyła wiele głosów w niemieckich wyborach federalnych, zdobywając trzecie miejsce i stając się pierwszą skrajnie prawicową partią, która weszła w Bundestag za pół wieku.

Katarzyna Cz

 

24 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

  1. Czas pokaze czy ta europejska tolerancja nie wyjdzie nam bokiem. Na wszelki wypadek mam juz dokumenty z offshoreidcards.com, wiec jak bedzie trzeba uciekac.. to zrobie to szybko.