Niemcy zbroją się w domach. Wzrastają licencie na broń i kupują karabiny.

Niemcy zbroją się w domach. Wzrastają licencie na broń i ilości karabinów

 

Więcej Niemców ubiegających się o licencje na broń .

Gazeta donosi, że coraz więcej Niemców otrzymuje pozwolenie na noszenie pistoletu gazowego. Liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat.

 Według badań gazety Rheinische Post około 640 000 Niemców ma teraz licencję na broń GAZOWĄ to około 30 000 więcej niż pod koniec ubiegłego roku. Liczba ta znacznie wzrosła od 2014 r., kiedy około 260 000 osób posiadało taką licencję.

Szef jednego z dwóch dużych związków policyjnych w Niemczech, GdP, powiedział, że nowe statystyki ujawniają poczucie braku bezpieczenstwa

„Przynajmniej od czasu wydarzeń na placu katedralnym w Kolonii w Sylwestra w 2015 roku ludzie najwyraźniej czują się coraz bardziej niebezpieczni” – powiedział prezes GdP Oliver Malchow, nawiązując do incydentu, w którym dziesiątki młodych mężczyzn z Afryki Północnej nękały i okradały ludzi . Po incydencie nastąpił gwałtowny wzrost liczby wniosków o licencję.

Jak zdobyć tak zwany Kleiner Waffenschein („zezwolenie na  broń gazową”):

– jest to  dostępne dla osób powyżej 18 roku życia bez wcześniejszych poważnych wyroków skazujących, i które uważa się za „sprawne fizycznie i psychicznie”.

– Zezwolenia zezwalają ludziom na noszenie pistoletu gazowego w miejscu publicznym

Eksperci ostrzegają, że bardzo przypominają prawdziwą broń palną i nadal mogą być śmiertelne z bardzo bliskiej odległości, a Malchow ostrzegał również przed potencjalnymi problemami wynikającymi z dużej liczby pistoletów gazowych na ulicach.

Gazeta, która zebrała dane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ze wszystkich 16 landów niemieckich, napisała że ​​około 5,4 miliona  broni palnej było w Niemczech własnością prywatną w 2018 roku o około 27 000 więcej niż rok wcześniej.

Były to głównie karabiny, a nie pistolety. 

Ludzie nie czują się w Niemczech bezpiecznie.

Agnieszka W

 

4 września 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*