Niemcy wprowadzą 12 tyś stacji ładowania samochodów elektrycznych

Niemcy wprowadzą 12 tyś stacji ładowania samochodów elektrycznych

 

Niemcy wprowadzą 12.000 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych poprzez konwersję skrzynek rozdzielczych

Telekom, duża europejska firma telekomunikacyjna z siedzibą w Niemczech, potwierdziła, że ​​wprowadza ogromny plan, który podwoi obecną infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych poprzez konwersję ich skrzynek rozdzielczych. Firma jest w trakcie aktualizacji 12.000 skrzynek rozdzielczych w swojej sieci w Niemczech. Rzecznik powiedział niemieckiej gazecie biznesowej Automobilwoche, że planują zbudować stacje ładowania z tych skrzynek rozdzielczych – w tym 500 szybkich stacji ładowania o mocy 100 kW.

Reszta to punkty ładowania na poziomie 2 zdolne do ładowania do 22 kW.

Obecnie w Niemczech jest około 10 800 publicznych punktów ładowania, a sam plan podwaja obecną infrastrukturę do ładowania w tym kraju.

Telekom podobno ma już dwa działające prototypy nowych skrzynek rozdzielczych z punktami ładowania i planuje rozpocząć wdrażanie tego lata.

Do 2020 roku 12.000 stacji może już działać.

Niemcy są w tyle za kilkoma innymi krajami europejskimi, jeśli chodzi o wprowadzenie pojazdów elektrycznych, ale teraz mają nową motywację, a krajowi producenci samochodów wreszcie wprowadzą w tym roku nowe programy pojazdów elektrycznych. Poza kilkoma niedawno ogłoszonymi „ultraszybkimi” sieciami ładowania docierającymi do Europy, kraj ten może być bardzo dobrze zabezpieczony, jeśli chodzi o infrastrukturę stacji ładujących, co ogólnie pomaga we wprowadzaniu pojazdów elektrycznych.

Konrad W

7 marca 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*