Niemcy przyjmą kolejne 25% emigrantów ze statków z Włoch. Ile Polska?

Niemcy przyjmą kolejne 25% emigrantów ze statków z Włoch. Ile Polska ?

 

Niemcy przygotowały się na przyjęcie 25% migrantów przybywających do Włoch drogą morską.

Minister spraw wewnętrznych Seehofer wykonał gest przed rozmowami UE w sprawie migracji pod koniec tego miesiąca. Kwestia ta była jedną z gorących debat w ostatnich latach po fali przybycia do Morza Śródziemnego.

inister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział w piątek niemieckiej gazecie Süddeutschen Zeitung, że Niemcy są gotowe przyjąć 25% migrantów

antów przybywających do Włoch statkiem.

W pozornym geście dobrej woli przed rozmowami Unii Europejskiej na temat imigracji pod koniec tego miesiąca Seehofer powiedział: „Gdyby wszystko, co zostało uzgodnione, jest w stanie przyjąć 25% osób uratowanych na morzu i które trafią do Włoch”.

„To nie przytłoczy naszej polityki migracyjnej”.

Rozmowy na Malcie, zaplanowane na 23 września, zostały zaplanowane, ponieważ państwa członkowskie UE dążą do porozumienia w sprawie dystrybucji migrantów przybywających statkami ratowniczymi.

Zwłaszcza Włochy były tego lata w centrum uwagi po tym, jak były minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini zamknął włoskie porty dla statków ratujących migrantów na Morzu Śródziemnym.

Ale Seehofer chciał podkreślić, że Niemcy mają inne zdanie. „Zawsze mówiłem, że nasza polityka imigracyjna jest humanitarna” – kontynuował. „Nie pozwolimy nikomu utonąć”.

Tymczasem nowy rząd włoski zaprzysiężony w zeszłym tygodniu zasugerował łagodniejszą politykę imigracyjną, zgodnie z twardą postawą Salviniego. Ponadto Włochy poinformowały, że osiągnęły porozumienie z krajami UE w sprawie dystrybucji migrantów wśród innych państw członkowskich.

Agnieszka W

 

14 września 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*