Niemcy, nowe zmiany od lutego, Amazon Prime będzie droższy

Niemcy, zmiany i nowe regulacje od lutego

 

Od początku lutego wchodzą w życie pewne zmiany i nowe regulacje. Oto przegląd najważniejszych z nich.

Spadek cen gazu

Niektórzy konsumenci zapłacą od lutego lub marca mniejsze rachunki za ich zużycie gazu, tak wynika z raportu konsumenckiego. W sumie 274 głównych dostawców niedawno obniżyło ceny za gaz średnio o 6,3 procent lub ogłosi to za pierwszy kwartał 2017 roku.

Większe kary za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Zwiększona grzywna będzie obowiązywać od 1 lutego, w przypadku gdy kierowca przewozi osobę na wózku inwalidzkim niezgodne z rozszerzonym obowiązkiem zapięcia pasów bezpieczeństwa. Bowiem zarówno wózek, jak i użytkownik muszą być zabezpieczeni specjalnym systemem przytrzymującym.

Rozporządzenie to ma zastosowanie od czasu ogłoszenia ustawy rządowej, która weszła w życie w czerwcu 2016 roku, ale dopiero teraz jej naruszenie będzie podlegać karze grzywny wynoszącej od 30 do 35 euro.

Nowe rozporządzenie odnośnie kremów do skóry

Według rządu środek konserwujący Methylisothiazolinone, często powodujący alergie, nie będzie mógł być stosowany w kremach do skóry i płynach. Zakaz dotyczy wszystkich produktów kosmetycznych, które są na rynku od 12 lutego.

Amazon Prime będzie droższy

Subskrypcja „Amazon Prime” będzie droższa od lutego. Roczne koszty wzrosną z 49 euro do 69 euro. Dotyczy to jednak tylko nowej umowy. Każdy, kto jest już członkiem, będzie płacił nową droższą opłatę dopiero od 1 lipca 2017 roku, pod warunkiem, że przyszłoroczna opłata nie jest płatna z góry.

Nowością od lutego jest także okazja do zakończenia miesięcznego członkostwa dla Amazon Prime.

Zwiększone koszty relokacji związanej z pracą

Koszty relokacji dla przeniesienia związanego z pracą można określić jako koszty uzyskania przychodu. Kwoty ryczałtowe uzyskania przychodów zostaną zwiększone z dniem 1 lutego 2017 roku dla singli, opłata ta wzrośnie o 18 euro – do 764 euro, a dla małżeństw i partnerów życiowych o 31 euro – do 1528 euro.

Za każdą dodatkową osobę w gospodarstwie domowym, pakiet wzrasta z 329 do 337 euro.

Firmy muszą dostarczyć informacji na temat arbitrażu konsumenckiego

Konsumenci mogą zwrócić się ze skargami do państwowych zatwierdzonych organów rozjemczych. Od 1 lutego firmy są bowiem prawnie zobowiązane do informowania o swoich ogólnych warunkach prowadzenia działalności, czy uczestniczą w procedurze rozstrzygania sporów przed organem arbitrażowym czy nie.

Klaudia S.

31 stycznia 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*