Polacy będą wracać z Niemiec za 3 lata.

Niemcy mocno poczują wyjście Wielkiej Brytanii z Unii – szokujący raport UE niszczy Angelę Merkel. 

Polacy będą wracać z Niemiec za 3 lata.

 

Szokujące badanie przeprowadzone przez Europejski Komitet Regionów wykazało, że w 41 z 50 regionów, przemysł i branże rzemieślnicze będą pod poważną presją w wyniku opuszczenia UE przez UK.

Regiony te obejmują Hamburg, Berlin, Kolonię, Darmstadt, Dusseldorf i zachodnie Zagłębie Ruhry.

Przewodniczący Komitetu Karl-Heinz Lambertz wezwał Niemcy do uczynienia więcej w celu zminimalizowania wpływu na regiony.

Wezwał do zawarcia umowy handlowej między Wielką Brytanią a pozostałymi członkami UE, aby zmniejszyć taryfy i umożliwić swobodny przepływ towarów.

Przy pomocy regionalnej polityki inwestycyjnej UE należy dołożyć wszelkich starań, aby zminimalizować wpływ na regiony, powiedział pan Lambertz.

Pojawia się po tym, jak niemiecki eurodeputowany Hans-Olaf Henkel ostrzegł, że Niemcy zle wyjdą na Brexicie i uderzy to w tysiące miejsc pracy w kraju Angeli Merkel.

Twierdził, że podczas gdy ludzie „zaczynają zdawać sobie sprawę z wad Brexitu”, polityczni liderzy na kontynencie myślą, że przysporzy on problemów tylko Wielkiej Brytanii.

Ale niemiecki ekonomista ostrzegł, że wpłynie to również negatywnie na kontynent.

Powiedział: „Jest to tak oczywiste, że Brexit doprowadzi do przegranej sytuacji zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i dla UE.

„Istniejące skomplikowane łańcuchy logistyczne, relacje z dostawcami i klientami ucierpią z powodu Brexitu, niezależnie od tego, czy jest to łagodny czy twardy Brexit, z dłuższymi okresami dostosowania czy bez nich.”

Katarzyna Cz.

9 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*