Niemcy. Marihuana na receptę od marca, rząd przyjął ustawę

Niemcy. Marihuana na receptę od marca, rząd przyjął ustawę

 

Parlament Niemiec jednogłośnie przyjął ustawę o medycznym zastosowaniu marihuany w uzasadnionych przypadkach indywidualnych.

I chociaż medyczne wykorzystanie wyrobów konopi indyjskiej było legalne w Niemczech już od pewnego czasu, to jednak było ono bardzo skomplikowane z uwagi na dopełnienie ogromnej ilości formalności.

Dzięki przyjętej niedawno ustawie ma się to jednak zmienić. Od marca tego roku będzie bowiem obowiązywał znacznie łatwiejszy dostęp do medycznej marihuany.

Ma to pomóc wielu pacjentom chorym na takie choroby, jak stwardnienie rozsiane, dolegliwości po chemioterapii, choroba Alzheimera i wiele innych.

O zastosowaniu tej kontrowersyjnej terapii będzie decydował lekarz. Jednak to kasa chorych ostatecznie zdecyduje czy lek na bazie marihuany zostanie zrefundowany.

 

 

Warto podkreślić, że na wydanie tej decyzji kasa chorych będzie miała maksymalnie trzy dni, a nie kilka tygodni, jak to było dotychczas.

Istotne jest to, że szczegóły postępu terapii w wykorzystaniem marihuany będą musiały być anonimowo zgłaszane przez pacjentów dla dalszych badań nad jej wpływem.

Rząd Niemiec ma plany, aby w przyszłości nadzorować lokalne uprawy medycznej marihuany, jednak jak na razie będzie ona sprowadzana z innych państw.

Klaudia S.

9 lutego 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*