Niemcy kolejne wybory już w Grudniu ?

Poparcie dla koalicji Jamajskiej Niemiec spada: ankieta

 

Większość niemieckich wyborców uważa, że ​​rząd koalicyjny składający się z chrześcijańskich demokratów (CDU / CSU), liberalnych Wolnych Demokratów (FDP) i Zielonych – znany jako koalicja Jamajska – nie będzie dobry dla kraju, wynika z sondażu opublikowanego w czwartek.

Ankieta przeprowadzona na zlecenie niemieckiego nadawcy ARD wykazała, że ​​45% z 1,005 ankietowanych poparło trójstronną koalicję, o 12 punktów mniej niż w zeszłym miesiącu. Pięćdziesiąt dwa procent powiedziało, że koalicja będzie „zła” lub „mniej korzystna” dla Niemiec.

Rozmowy wstępne między trzema stronami nie przyniosły jak dotąd znaczących postępów w zakresie utworzenia rządu po wyborach powszechnych w Niemczech z 24 września.

Zwłaszcza zwolennicy Zielonych ostudzili swoje uczucia, a 55% popiera teraz rząd Jamajski- spadek z 76% przed miesiącem. Wsparcie dla koalicji wciąż przekracza 70 procent wśród wyborców CDU / CSU i FDP.

Jeśli rozmowy zakończą się niepowodzeniem, 75 procent stwierdziło, że chce nowych wyborów, a tylko 20 procent woli rząd mniejszościowy. Wybory nowe mogą być już w grudniu.

Katarzyna Cz

13 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*