Niemcy inwestują w Brytanię przed Brexitem

Niemcy inwestują w Brytanię przed Brexitem

 

Niemcy inwestują w Brexitowskiej Brytanii , ponieważ niemieccy specjaliści zarządzający aktywami zgarną 310 milionów funtów w brytyjskich nieruchomościach

Deutsche Asset Management (AM) zawarł umowę w wysokości 310 milionów funtów z M & G Real Estate – pomimo siania paniki w temacie inwestycji w Londynie.

Obie nieruchomości na Bankside 2 i 3 zostały kupione dla niemieckiego AM otwartych funduszy nieruchomości, które mają aktywa w wysokości 53,6 mld USD (42 mld funtów).

Na dziewięciu piętrach rozłożonych jest około 38.500 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a budynki znajdują się za galerią sztuki Tate Modern w Southbank.

James Petit, szef placówki w Wielkiej Brytanii i Irlandii dla Deutsche Asset Management powiedział: „Londyn pomimo Brexitu pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie dla inwestycji w nieruchomości.

 

M & G Real Estate kupiło te nieruchomości w 2013 r. od Land Securities za ponad 200 milionów funtów.

Eurofile ostrzegali, że ​​w stolicy będzie mniej inwestycji zagranicznych, co sugeruje, że firmy z krajów UE zamierzają wydawać pieniądze gdzie indziej po Brexicie. Jednak statystyki sprzedaży pokazują, że Londyn pozostaje pożądanym miejscem na inwestycje, pomimo bliskiego wyjścia z bloku.

Ekonomiści powiedzieli, że po tym jak Wielka Brytania zagłosowała za opuszczeniem UE w czerwcu tego roku, inwestycje biznesowe byłyby jedną z pierwszych gałęzi gospodarki, które na tym ucierpią. Jednak w pierwszych trzech miesiącach roku inwestycje biznesowe – w aktywach produkcyjnych wzrosły o 0,8 procent, po zawarciu umowy pod koniec 2016 r.

Odnotowano spadek liczby obywateli UE nabywających nieruchomości w Londynie, jednak nastąpił wzrost w liczbie osób z innych krajów inwestujących w nieruchomości.

Jednym słowem wojna w Europarlamencie w Brukseli jak ma wyglądać wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej a biznes i tak robią wszyscy.

Kasia K

4 lipca 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*