Niemcy dostana dodatkowe 60 mld euro wpływów z podatków

Niemcy dostana rekordowe dodatkowe 60 mld euro wpływów z podatków

 

Niemcy będą nadal cieszyć się rosnącymi wpływami podatkowymi w ciągu najbliższych kilku lat, z około 60 miliardami euro (72 miliardy dolarów) więcej w kasach państwowych do 2022 roku, niż ocenił rząd w oficjalnej ocenie z listopada zeszłego roku, jak podała gazeta w niedzielę.

W raporcie przed kolejnymi oficjalnymi szacunkami zaplanowanymi na środę, Handelsblatt powiedział, że rząd federalny i rządy stanowe mogą oczekiwać 26 miliardów € więcej dla każdego z nich, a pozostałe pieniądze trafią do administracji miejskich.

W raporcie napisano, że kwitnąca gospodarka sprawiła, że ​​nieco ponad 900 miliardów euro wpływów z podatków zostanie wypłacone państwu w 2022 roku.

Według szacowań analityków z listopada , kwota wynosiła 890 miliardów euro- wzrost z 675 miliardów euro szacowanych w 2017 roku.

Handelsblatt donosi, że wzrost może podsycić dalszą debatę na temat podziału finansowania rządowego, a ministerstwa obrony i rozwoju odczuły na sobie, kiedy budżet federalny został przyjęty w ubiegłym tygodniu przez rząd.

Oba ministerstwa wzywają do znacznie większego dofinansowania podczas dyskusji nad budżetem na rok 2019, czytamy w raporcie.

Ministerstwo Finansów ostrzega jednak przed pomysłem, że rząd mógł znacznie zwiększyć swobodę w zakresie wydatków publicznych.

Rzeczniczka prasowa powiedziała agencji Reuters, że aktualne plany wydatków ministerstwa opierają się już na nowszych i wyższych danych dotyczących wpływów podatkowych niż te podane w listopadzie.

Konrad W

 

11 maja 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*