Neo-naziści zbierają się na „festiwalu SS” w dniu urodzin Hitlera.

Neo-naziści zbierają się na „festiwalu SS” w dniu urodzin Hitlera.

 

Duże rozmieszczenie policji ma na celu zapobieganie przemocy podczas festiwalu „Schild und Schwert” (tarcza i miecz lub SS) w pobliżu granic Polski i Czech, który ma przyciągnąć wschodnioeuropejskich ekstremistów.

Około 1100 policjantów będzie wspieranych armatą wodną i łodziami patrolującymi rzekę graniczną Nysa, na której brzegu odbywa się festiwal, donosi lokalna Saechsische Zeitung.

Zgodnie z przepisami stanowymi zgromadzenia, alkohol jest zabroniony na festiwalu, a odwiedzającym nie wolno przynosić szklanych butelek, flag i niektórych ras psów.

Organizatorzy twierdzą, że festiwal „Reconquista Europa” – obejmujący skrajnie prawicową muzykę, przemówienia, sztuki walki, konwencję tatuażu i stoiska handlowe – jest wydarzeniem politycznym, przyznającym mu ochronę prawną na mocy niemieckiej konstytucji.

Niemcy, po masowym napływie osób ubiegających się o azyl, obserwują odrodzenie skrajnie prawicowych i ultra-nacjonalistycznych grup, a anty-imigracyjna Alternatywa dla Niemiec (AfD) weszła do parlamentu.

Organizatorem festiwalu Shield and Sword jest Thorsten Heise ze skrajnie prawicowej partii NPD, która jest otwarcie ksenofobiczna i antysemicka, ale w zeszłym roku uniknęła zakazu prawnego ze względu na niewielkie członkostwo i ograniczony wpływ.

Organizatorzy twierdzą, że spodziewają się około 800 gości na festiwalu w Ostritz, (miasto z populacją 2300 osób), w odległym regionie byłego komunistycznego landu Saksonia, gdzie AfD uzyskała jedne z najlepszych wyników w całym kraju w 2017 roku.

Ale aktywiści antyfaszystowscy lub „antyfa” ostrzegają, że może pojawić się 2,500-3.500 neo-nazistów z całej Europy, a wielu z nich ma pozostać tuż przy pobliskiej polskiej granicy.

Odrębny „Festiwal Pokoju” został zorganizowany przez lokalnych polityków, grupy obywatelskie i przywódców kościelnych, z konserwatywnym premierem Saksonii, Michaelem Kretschmerem, który wygłosi przemówienie otwierające.

Wydarzenie w centrum miasta będzie obejmować przemówienia, cyrk i arabską kawiarnię, aby pokazać, że miasto ceni sobie „kosmopolityzm, tolerancję, demokrację i pokojową koegzystencję”.

Znalezione obrazy dla zapytania neo nazis festival hitler

Katarzyna W.

 

22 kwietnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*