Naloty Policji w Dreznie przeciwko prawicowym aktywistom

Naloty Policji w Dreznie przeciwko prawicowym aktywistom

 

Niemiecka policja prowadzi dochodzenie w sprawie skrajnie prawicowego przywódcy PEGIDA pod kątem podżegania do przemocy.

Policja w Dreźnie wszczęła nowe śledztwo w sprawie skrajnie prawicowego lidera PEGIDY Lutza Bachmanna. Firebrand użył nazistowskiego żargonu, aby wezwać do śmierci polityków i ekologów.

Policja we wschodnioniemieckim mieście Drezno potwierdziła w środę, że wszczęła dochodzenie w sprawie przemówienia wygłoszonego przez skrajnie prawicową antyimigrancką markę ogniową Lutz Bachmann, który przewodzi ksenofobicznej grupie PEGIDA.

Rozmawiając z ludzmi podczas cotygodniowego poniedziałkowego wiecu, Bachmann użył nazistowskich haseł do opisania swoich przeciwników i otwarcie wezwał ich do zabicia. Jego wezwania zostały entuzjastycznie powitane okrzykami „powieszenia ich”.

 

W przemówieniu Bachmann nazwał ekologów, a także polityków Partii Zielonych i Lewicy „Volksschädlinge”, nazistowskim terminem oznaczającym „pasożyty ludu”. Następnie nazwał je „obrzydliwymi czerwami”.

Mimo to stosowanie takich haseł nie kończyło się na tym. Opisał tych, których oczerniał, jako „ekstremistyczne śmieci”, mówiąc, że stali po „zdegenerowanej stronie” rowu, który teraz biegnie przez serce niemieckiego społeczeństwa.

Następnie powiedział, że takich polityków i ekologów należy zepchnąć do tego rowu i pochować.

Jednym z konkretnych celów przemówienia Bachmanna był Thomas Löser, polityk Partii Zielonych w Saksonii. Zieloni w parlamencie stanowym potępili mowę Bachmanna, nazywając ją „wyraźnym publicznym wezwaniem do morderstwa”.

 

Chociaż rzecznik policji nie potwierdziłby bezpośrednio, że Bachmann był faktycznie celem śledztwa, nie zaprzeczył temu. Powiedział, że policja w Dreźnie jest w posiadaniu nagrań wideo przemówienia i że obecnie je przeglądają. Jak dotąd policja w Dreźnie podała, że ​​do tego incydentu wniesiono siedem skarg.

Bachmann, który założył PEGIDA w październiku 2014 roku był w przeszłości skazany za kilka podobnych przestępstw. Zmuszony do ustąpienia w 2015 roku za udawanie Adolfa Hitlera, Bachmann został później przywrócony na czele grupy.

PEGIDA, akronim od „patriotycznych Europejczyków przeciw islamizacji Zachodu”, to zbiór zdecydowanie antyimigranckich obywateli o skrajnie prawicowych poglądach nacjonalistycznych. Grupa organizuje poniedziałkowe wieczorne demonstracje w Dreźnie i innych miastach w całych Niemczech od samego początku.

Grupa planuje zorganizować duży wiec z okazji piątej rocznicy założenia 20 października. 

Na zdjęciu Bachmann tweeter

Znalezione obrazy dla zapytania Lutz Bachmann

PEGIDA w Niemczech i jej antyemigracyjne spotkania

Agnieszka W

 

12 października 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*