Musisz wracać. Koniec pracy w UE. Polskę zawieszą przez reformę PIS

Szykuj walizki, koniec pracy w UE. Polskę zawieszą przez reformę PIS podaje BBC

 

Polska może musieć opuścić UE w związku z propozycjami reformy sądownictwa – podaje Brytyjska stacja – BBC.

Nowa reforma PIS Sądów w POLSCE – Sędziowie  twierdzą, że propozycje zagrażają prymatowi prawa UE i mogą być próbą zakneblowania sądownictwa.

Polska została już skierowana do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) w sprawie zasad dotyczących sędziów. Zgodnie z propozycjami  konserwatywnego rządu partii Prawo i Sprawiedliwość sędziowie mogą zostać ukarani za angażowanie się w „działalność polityczną”.

Każdy sędzia, który zakwestionował zasadność sędziów mianowanych przez Krajową Radę Sądownictwa, może zostać ukarany grzywną lub w niektórych przypadkach zwolniony.

Partia rządząca twierdzi, że zmiany w prawie są potrzebne do walki z korupcją i przeglądu systemu sądowego, który, jak mówi, jest wciąż nawiedzany przez erę komunizmu. Ale UE oskarżyła Prawo i Sprawiedliwość (PiS) o upolitycznienie sądownictwa, odkąd doszło do władzy w 2015 r.

Sąd Najwyższy stwierdził, że partia podważa zasadę pierwszeństwa prawa UE nad prawem krajowym. W oświadczeniu napisano: „Sprzeczności między prawem polskim a prawem Unii Europejskiej… najprawdopodobniej doprowadzą do interwencji instytucji UE w sprawie naruszenia traktatów UE, a w dłuższej perspektywie [doprowadzą] do konieczności opuszczenia Unia Europejska.”

Powiedział także, że projekt ustawy został „ewidentnie” zaprojektowany, aby umożliwić prezydentowi Andrzejowi Duda wybór nowego szefa sądu przed wyborami prezydenckimi, które mają się odbyć w maju.

 

Polscy sędziowie są mianowani przez Krajową Radę Sądownictwa (NCJ), organ, który ma chronić niezależność sądownictwa i który do niedawna składał się z większości sędziów wybieranych przez ich kolegów.

Jednak w 2018 r. Partia rządząca zmieniła prawo, tak że większość sędziów zasiadających w KRS została powołana przez niższą izbę parlamentu kontrolowaną przez PiS.

Polski NCJ zawiesił członkostwo w Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, ponieważ nie był już politycznie niezależny.

Oto artykuł z BBC co stanie się z Polską w Unii Europejskiej przez reformę PIS.

 

WNIOSEK

Polacy, którzy pracują w Belgii, w Niemczech, we Francji w Holandii w Irlandii w Hiszpani pracują dzieki temu iż Polska jest pełnoprawnym członkiem UE, która gwarantuje wolność pracy bez wiz – czego nie rozumieją młodzi Polacy, którzy byli dziecmi gdy Polska była poza UE.

Jeśli Polska zostanie zawieszona jako członek UE przez reformę PIS lub wyżucona Polacy czyli TY na emigracji będziesz musiał wracać do Polski lub starać sie o wizę pracowniczą na zasadach krajów które nie są w UE. Oczywiście nie każdy spełni wymagania dlatego pakuj już walizki gdyż nie będziesz mógł pracować w krajach UE .

PAMIETAJ – może się okazać, że jak jedziesz na święta do Polski , możesz nie zostać wpuszczony już do kraju w UE jeśli UE wykluczy Polskę przez PIS między świętami .

Oto na zdjęciu szefowie Polski którzy decydują gdzie masz mieszkać i pracować.

Poniżej na zdjeciu Sakiewicz szef gazety Polskiej nawoływujący w swojej gazecie Polskiej i portalu Niezależnej do walki Polsko- Polskiej za co ucierpią Polacy pracujący w Unii Europejskiej i to wszystko za dotację z PIS a sam córkę wysyła do szkoły w UK.

Konrad W

Oto artykuł z BBC

https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-50828516

 

 

20 grudnia 2019

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

  1. Nikt w najbliższym czasie Polski z UE nie wykluczy. Przede wszystkim ustawa „kagńcowa” nie weszła w życie. Przeszła dopiero przez Sejm.
    Swoje do powiedzenia ma Senat gdzie PiS już większości nie ma. Do tego Gowin już zapowiada poprawki po powrocie ustawy do Sejmu po senackich poprawkach.
    Ustawę musi też podpisać prezydent, który niekoniecznie musi ją podpisać. Duda może jest zależny od PiS ale nie jest całkowitym idiotą. Nie ukręci na siebie bata aby potem odsiedzieć za jawne łamanie prawa.

    Poza tym dla UE kwestią sporną jest tylko możliwość zniesienia nadrzędności prawa unijnego nad krajowym. Pozostałe kwestie dotyczące dyscyplinowania sędziów są poza domeną UE. Podobne zapisy jak w procedowanie ustawie są w wielu krajach unijnych.

  2. Fatalna polszczyzna znakomicie odstręcza od ważnego przekazu. Wielka szkoda. Proszę przynajmniej poprawić byka w słowie „wyrzucona”, napisanym przez zet z kropką, bo to kompromitacja.