Mordują i tną. Znaleziono kolejne części rozczłonkowanego ciała kobiety w Hamburgu

Mordują i tną. Znaleziono kolejne części rozczłonkowanego ciała kobiety w Hamburgu

 

Do makabrycznego odkrycia doszło w Elbstrand w Hamburgu, gdzie ze względu na piękny widok, miejsce to przyciąga wielu spacerowiczów.

Zostały tam znalezione już kolejne części ludzkiego ciała.

W sumie już dziesięć części ciała znaleziono, niektóre wiele kilometrów od siebie. Ofiarą jest prawdopodobnie 48-letnia prostytutka z Afryki.

We wtorek rano, nurkowie zaczęli przeszukiwać kanał Tiefstack w celu znalezienia kolejnych części ciała. „Wciąż brakuje wszystkich części ciała”, powiedział rzecznik policji Heide Uhde.

Podczas poszukiwania brało udział wielu nurków. Policja otrzymała także wsparcie od kolegów w Szlezwiku-Holsztynie.

 

Jak wynika z podanych informacji, znalezione części ciała zostały obecnie przewiezione do Instytutu Medycyny Sądowej.

Badacze uważają, że sprawca rozczłonkował kobietę, po czym umieścił je w różnych częściach miasta.

„Ze względów taktycznych nie podajemy żadnych szczegółów na temat tego, jakie szczątki zostały znalezione”, mówi Uhde. „Jedynie sprawca wie dokładnie, gdzie pozbył się danych części”.

Niemniej, policja wciąż poszukuje świadków. Warto przy tym podkreślić, iż biały pojazd może odgrywać znaczącą rolę w tym przestępstwie.

Ofiara w ostatnim czasie pracowała jako prostytutka w pobliżu głównego dworca kolejowego w dzielnicy St. Georg. W dniu 1 sierpnia była widziana po raz ostatni – dwa dni przed pierwszym znalezieniem jej części ciała.

Dodatkowo policja sprawdza, czy istnieją podobieństwa tej zbrodni do innych przestępstw. „Należy teraz spojrzeć na całe Niemcy, a także poza granice kraju, czy istnieją podobne lub porównywalne przypadki”, powiedział rzecznik policji.

W sprawę tę jest zaangażowanych wiele służb.

Wszyscy starają się uzyskać odpowiedź na to, kim jest sprawca tej brutalnej zbrodni oraz o motywy. „Pracujemy ciężko (…). Przypadek ten jest przerażający”, podkreślono.

Klaudia S.

16 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Hamburg

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*